Türkiye'nin en iyi takımı belli oldu

Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Galatasaray'ı ağırlayan Fenerbahçe, ezeli rakibi ile 2-2 berabere kaldı. İşte spor yazarlarının karşılaşmayla ilgili yorumları...


ÖMER ÜRÜNDÜL: Kocaman Harakiri

Derbi kontrollü ve gergin başladı. Bitmiş gibi görünen bir atak girişiminde ters tarafta topun saha içinde kalması Ziegler'in takipçiliğine, Sow'un arkası dönük köşeye giden ekstra vuruşu eklenince F.Bahçe erken bir skor avantajı yakaladı. Bu gol takıma müthiş bir hırs ve direnç getirdi. Alışılmamış bir takım presi gündeme geldi. Bunun sonucunda kısa sürede Alex şut mesafesinde yakaladığı topta müdahale görmeyince mükemmel bir vuruşla farkı ikiye çıkardı.
Bu golden sonra kısa bir bölüm daha Fenerbahçe'nin presi ve etkinliği altında devam etti. Sonra Galatasaray girdiği şoktan kurtulup önce kontrolü ele aldı sonra da uyguladığı presle rolleri değiştirdi. Etkili ataklar sonucunda farkı bire indiren golü de buldu, başka pozisyonlar da.
İkinci yarıya Galatasaray atak başladı. Fenerbahçe de ani ataklarla ıkmayı düşünüyordu. Baskıya rağmen Galatasaray'ın ilk yarı sonundaki üretkenliği yoktu. Ama Aykut Kocaman, inanılmazı yaptı. Takımın tek kontraatak silahı, bunun yanında da takım bunaldığında top taşıyarak arkadaşlarını rahatlatacak Stoch'u oyundan aldı. Stoch iyi bir gününde değildi ama maçın o gidişatında kesinlikle çıkmaması gereken bir isimdi. Üstelik Arena'daki ilk maçta hiç işlemeyip takımın perişanlık yaşadığı ilk yarı benzeri bir takım tertibi oluşmuştu. Selçuk, Emre, Cristian'lı üç orta saha ve Alex santrfor. Sonra o düzeni de değiştirdi ama bir şey ifade etmedi. Sonuçta da Galatasaray Hakan Balta ile 2 farklı skor dezavantajından bir puanı kurtardı.

LİGİN KADERİ BELLİ OLDU
Bence Fenerbahçe dün sadece 25 dakika top oynadı. Onun dışında da pozisyonu yok. Eğer ilk 20 dakikada önemli bir derbide 2 farklı skor avantajı yakalayan bir takım, kalan uzun sürede hiç pozisyon bulamıyorsa ve de neticeyi koruyamıyorsa bu kötü oynadığının belgesidir.
Galatasaray'ın böylesine zor bir deplasman derbisinde 2 farklı yenik duruma düşüp ve olumsuz bir 20 dakika yaşadıktan sonra oyunu döndürmesi ve puanı çıkarması, hatta galibiyeti kaçırması küçümsenmemesi gereken bir başarıdır. Bence dünkü maçtan sonra play-off'tan sonra ligin kaderi belli oldu.

BİZE ULAŞIN