Her büyü bir gün bozulur

SABAH'a konuşan Ünal Aysal "Ben de artık 'F.Bahçe'nin stadında büyü var' söylentilerine inanmaya başladım ama her büyü bir gün bozulur" dedi

Kadıköy'e derbiye gitmeyen ve Kuruçeşme'deki otelinde yakın arkadaşlarıyla zorlu 90 dakikayı izleyen Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, SABAH'a özel açıklamalarda bulundu. İşte Aysal'ın gözünden 2-2 biten Fenerbahçe- Galatasaray derbisi: "Maçtan önce bu derbiyi kazanacağımızdan emindim. Çünkü iyi futbol oynuyorduk. Biraz durgun başladık. 15 dakikada 2-0 yenik duruma düşünce çok şaşırdım, pozisyonları yokken iki güzel gol attılar. Fenerbahçe'de de bireysel yeteneği çok yüksek oyuncular var. Alex de Sow da çok klas futbolcular. Fakar gollerin ardından tahmin ettiğim oldu ve bizim takım maçın hakimi oldu. Topa sahip olduk ve iki gol bulmayı başardık."

PAPAZ BÜYÜSÜ VAR!
Baros'un
son saniyede direğe takılan şutu için ise G.Saray Başkanı Ünal Aysal, "Ben de artık Fenerbahçe'nin stadında papaz büyüsü var söylentilerine inanmaya başladım ama her büyünün mutlaka bir sonu da vardır. Biz orada galibiyeti kaçırdık. Top bir türlü kaleye girmedi. Baros'un vuruşunun gol olmaması bile bir mucize" yorumunu yaptı ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Galibiyet bizim hakkımızdı fakat 2-0'dan 2-2 de iyi sonuç. Aradaki 9 puan farkı koruduk. Play-off sistemi olmasa şampiyonluğumuzu ilan edecek, tur atacaktık. Maçtan sonra Fatih Hoca'yı aradım, tebrik ettim. Onlarla gurur duyuyorum. Fatih Terim kısa sürede iyi bir takım yarattı, bu takımda emeği çok büyük."

BAŞBAKAN ÇÖZECEK
Şükrü Saracoğlu'na giden Galatasaraylı yöneticilerin iyi ağırlandığını ifade eden Ünal Aysal, "Fenerbahçe yöneticilerine teşekkür ediyorum ama tribünler bize kötü şeyler yaşattı" diyerek atılan yabancı maddelerle yaralanan Fatih Terim ve Hasan Şaş'a dikkat çekti. Aysal sözlerini şöyle sürdürdü: "Fatih hocanın, Hasan Şaş'ın başları yarıldı. Çok da küfür edilmiş. Bizim stadımıza geldiğinde biz onlara bu tip olaylar yaşatmadık. Burada yönetimlere çok iş düşüyor. Şimdi 1-2 maç ceza alacaklar, maddi-manevi kayba uğrayacaklar." Aysal, şike soruşturması için ise, "Sayın Başbakanımız, UEFA Başkanı Platini ile yarın (bugün) görüşecek. Umarım Türkiye açısından en iyi şekilde bu sorun çözülür. Tek beklentimiz budur" dedi.

BİZE ULAŞIN