Demirören’den Platini'ye güvence

UEFA Başkanı Platini, Başbakan Erdoğan'ı UEFA kongresine davet etti. Görüşmede TFF Başkanı Demirören de Platini'ye şikeyle ilgili çalışmaların ciddi şekilde devam ettiğini söyledi

Ankara'da dün büyük bir buluşma vardı. UEFA'nın 1 numaralı ismi, Avrupa futbolunun patronu Michel Platini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. AK Parti Genel Merkezi'nde saat 15:00'te başlayan görüşmenin, önceden planlanmış bir nezaket ziyareti olduğu açıklandı. Görüşmeye, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF İkinci Başkanvekili Servet Yardımcı ve UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik de katıldı. UEFA Başkanı Platini'nin, Başbakan Erdoğan'ı 22 Mart Perşembe günü İstanbul'da yapılacak 36. UEFA Kongresi'ne davet ettiği belirtildi.

ERDOĞAN KATILACAK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Platini'nin bu teklifine olumlu yanıt verdi. Başbakan, hem kurula katılacak hem de kısa bir konuşma yapacak. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, şike operasyonu sonrası yaşanan süreçle ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini Michel Platini'ye bizzat aktardığı öğrenildi. Ayrıca sürecin devam ettiği, federasyonun kurullarının görev başında olduğu ve ilgili bölümlerin konuyu enine boyuna değerlendirdiklerinin de görüşmede altı çizildi. Bu arada Platini, Türkiye'de olduğu sürece özel olarak 10 kişilik bir ekip tarafından korunacak. Diğer UEFA heyeti de emniyet tarafından korunacak.

ÇIRAĞAN'DA DEV BULUŞMA
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) 53 ülke federasyonunun başkanlarının katılımıyla Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi'nde yapacağı 36. UEFA Kongresi'ni fırsat bilen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, dev buluşma için kolları sıvadı. UEFA Başkanı Michel Platini'yi Süper Lig'in 17 başkanı ile bir araya getirmeye kararlı olan Demirören, futbolun Fransız patronunundan bu konuda olumlu görüş aldı.

GÜNDEM TÜRK FUTBOLU
Demirören ve beraberindeki kulüp başkanları, Perşembe akşamı Çırağan Sarayı'nda Platini ile yemek yiyecek. UEFA Genel Sekreteri İnfantino da organizasyonda yerini alacak. Yemekte gündem Türk futbolu olacak.

BUGÜN TOPLANTI, PERŞEMBE KONGRE
Perşembe günü İstanbul'da yapılacak 36. UEFA Kongresi öncesi, yönetim kurulu toplantıları bugün başlayacak. Conrad Otel'de UEFA Başkanı Platini yönetiminde düzenlenecek UEFA Yönetim Kurulu toplantıları, yarın sona erecek. Yönetim kurulu toplantılarının ardından UEFA Genel Sekreteri İnfantino, yarın 12:30'da basın toplantısı düzenleyecek. Üye 53 ülke federasyonun başkanının katılımıyla Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek 36. UEFA Kongresi'ne yüksek katılımın olması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN