"Aykut'u istemeyen yönetime gelmesin"

F.Bahçe Asbaşkanı Yıldırım gazetecilerle yaptığı sohbette Aykut Kocaman'a keskin ifadelerle sahip çıktı ve aleyhtarlarına da kapıyı gösterdi: "Bu isme muhalefet eden zaten yönetime gelmesin"

Fenerbahçe'nin en önemli isimlerinden, başkan Aziz Yıldırım'ın kardeşi asbaşkan Ali Yıldırım dün gazetecilerle hem tanışmak hem sohbet etmek için biraraya geldi. 3 Temmuz 2011 tarihindeki operasyondan sonra hiç konuşmayıp Aykut Kocaman'ın imza töreninde ortaya çıkan Ali Yıldırım dün birçok konuda iddialı ve önemli açıklamalar yaptı. İşte Yıldırım'ın sözleri...
3 TEMMUZ... Fenerbahçe, 3 Temmuz'dan beri ciddi bir süreç yaşıyor. Geçmiş hemen unutuluyor. Biz 2 Temmuz'u da biliyoruz, 4 Temmuz'u... Bugün gazetelere bakıyorum, herkes artık sportif başarıyla ilgili yorumlar yapıyor. Hoca eleştiriliyor, yanlışlar söyleniyor. Halbuki biz 4 Temmuz'da bugünleri gördük. Kimse görmedi.
20 Temuz... Burada toplantı yaptık. Başkan yok, 2-3 arkadaşımız yok. Bütün futbol takımını dağıtma kararı aldık. Çünkü önümüzü göremiyorduk. 4 oyuncuyla yollarımızı ayırdık. Bunlar Brezilya sol beki (Santos), Uruguay ve Senegal'in kaptanı (Lugano, Niang), Nijerya santrforu... (Emenike) Temmuz ayında dünyaca ünlü bir orta saha oyuncusu ile anlaşmak üzereydik. O da yattı, takımın yüzde 50'si gitti.
ANLAŞILAN İSİM KİMDİ? DİARRA MI? Ben isim vermem. Ömer Temelli bey twitterda isim verdiyse, ona sorun. Ben twitterda değilim.
KOCAMAN'IN SÖZLEŞMESİ... Yeni yönetime bırakmak şık olmazdı. Aykut Kocaman'a muhaletef eden zaten F.Bahçe yönetimine gelmesin. Zaten tazminat maddesi de yok.
TEMELLİ VE KAMER... Bana göre Cihan Kamer de Ömer Temelli de internet üzerinden takımı ve futbolcuları eleştirerek çok büyük hata yaptılar, ayıp ettiler. Ömer beyle konuştum hata yaptığını kabul etti. Cihan beyle konuşmadım.
BİZİ ALMAYANLAR ŞİMDİ NEREDE?.. Biz neden Şampiyonlar Ligi'ne alınmadık? Almayanlar nerede şu an? Yok. Cornu ile yemek yiyenler de ayrıldı. Ama Fenerbahçe'nin hakkı gaspedildi. 4 Temmuz'da tüm enerjimiz gitti.
BÖL PARÇALA YÖNET TAKTİĞİ.. Medyada Emre, Volkan, Alex'in tavır aldığı yazılmış. Olayı kişiselleştirirsek hoş olmuyor. Ben üçüyle de konuştum. Üçü de yalanlıyor. Ayıp oluyor. Böl parçala yönet taktiği yakışmıyor. Böyle birşey olsa üç kaptan da bana söyler. Bu kimsenin kabahati değil, iklim bozuk. .

BİZE ULAŞIN