"Bitsin artık bu çile"

Son dönemin dillere dolanan moda söylemi bu kez Fenerliler'in sloganı oldu! Taraftarlar, futbolculara böyle seslendi: Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş'ın Ziraat Türkiye Kupası'na erkenden veda etmeleri, Fenerbahçe'de moralleri bir anda üst seviyeye çıkardı. Üç büyüğün aynı anda elenmesi, sarı-lacivertli takımı kupada bir anda favori konuma yükseltti. Bu durum, 28 sezondur kupa hasretiyle yanıp tutuşan Fenerbahçeli taraftarların beklentilerini daha da yükseltti.

Fenerbahçe - Samsunspor maçının özeti ve golleri için tıklayın

BİTSİN BU ÇİLE
Sanal alemde coşan Fenerbahçeliler, "Alma mazlumun ahını" misali, ezeli rakiplerine yüklendi. Bir mesaj da kendi futbol takımlarına gönderen taraftarlar, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in sık sık tekrarladığı, "Kupamızı istiyoruz" sloganını kullandı. Fenerbahçeli futbolculardan kupa sözü isteyen taraftarlar, "Bitsin artık bu çile. Hasretimize artık bir son verin" dediler.

'TEK BÜYÜK' FENERBAHÇE
Samsun'u 3-0 yenip kupada çeyrek finale kalan F.Bahçe, bu turdaki tek büyük. Fener'in son 8'e kaldığı daha önceki sezonlarda, bu turda diğer büyüklerden en az bir takım vardı.
BİZE ULAŞIN