"Bunun adı skandal değil de nedir?"

Ziraat Türkiye Kupası 4. tur maçında Boluspor'a 1-0 yenilen Beşiktaş, kupadan elendi. İşte spor yazarlarının karşılaşmayla ilgili yorumları...

Boluspor - Beşiktaş maçının özeti ve golü için tıklayın


Fatih Doğan: Köroğlu'dan uyarı!
Beşiktaş UEFA Kupası'ndan elenince Carlos Carvalhal ve siyah-beyazlı futbolcular "Güçlü rakip A.Madrid" gerekçesinin arkasına sığındılar. Süper Lig'de "Maçlar yoğun, oyuncularım sakat, play-off var" diye diye sürekli mazeret gösterip Beşiktaş'ı lider G.Saray'ın 17 puan gerisinde bıraktılar.

Türkiye Kupası hem prestij hem de Avrupa'ya çıkan alternatif bir yoldur. Dün de Bank Asya 1. Ligi'nde hedeflerinin uzağında kalan, zirveye dahi tutunamayan Boluspor karşısında havlu attılar. Hangi mazeretin arkasına sığınacaklar merak içindeyim. Bu başarısızlığın ne kadarını futbolculara, ne kadarını Carvalhal'a, ne kadarını camiayı yönetimsiz bırakan Yıldırım Demirören'e pay edilebilir o ayrı bir durum.

ÖZELEŞTİRİ ZAMANI
Ancak ortaya çıkan kötü tablo sadece futbolcularla ya da Carvalhal'la açıklanamayacak kadar geniş bir konu. Carvalhal'ın dirayetsizliği, futbolcuların kayıtsızlığı, hiç kuşkusuz bu başarısızlıkta önemli pay sahibi. Ancak gördüğümüz bir şey var ki Siyah-Beyazlılar ekip olamadı, takım olamadı. Sorunları aşacak birliktelik sağlayamadı. Bu sağlansa yönetim eksikliği bile hissettirilmeyebilirdi. Futbolda bir yıldız futbolcunun maliyetine eşdeğer Bolu'ya yenilmekte vardır. Ferhat Kiraz biraz daha becerikli olsa sonuç daha farklı da olabilirdi. Bolu karşısında elenişin karşısında Veli ve Ernst'in eksikliğinin hissedildiğini yazmayı siyah-beyazlı futbolculara hakaret sayıyorum! Bu dakikadan sonra hocasından, futbolcusuna, çalışanına kadar herkesin öz eleştiri yapmasında fayda var. İyi insan olduğu için kredi tanınan Carlos Carvalhal kendini geliştirmedi, aşamadı. Beşiktaş'ı taşımakta zorlanıyor.

Yeni yönetimin ciddi bir yapılandırmaya ve bunun içinde maddi ve manevi güce ihtiyacı var.

BİZE ULAŞIN