Holigan avı

Galatasaraylı oyuncular ve Fatih Terim'e atılan yabancı maddelerin takipçisi olan stat görevlileri, 2 maçlık ceza ile kulübü zarara uğratan 20 kişiyi tespit etti. Emniyet cezai işlem için harekete geçti

Derbide Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in kaşının açılması ve sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle Fenerbahçe Kulübü ile İstanbul Emniyeti, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda ortak çalışma yürüttü. Şükrü Saracoğlu'ndaki tüm stat kameraları, emniyetin hizmetine açıldı ve sahaya yabancı madde atanların kim olduğunun tek tek tespiti için mesai harcanmasına başlandı. Derbinin hemen ardından start verilen çalışmada sona yaklaşıldı. Sadece Fatih Terim'e yabancı madde atanların değil, sahaya yabancı madde atan tüm şahısların tespit edilmesi amaçlanıyor. Sahaya yabancı madde atan 20 kişinin tespit edildiği, gelecek hafta çalışmanın sonlandırılacağı ve Emniyet'in bu şahısları bulmak ve haklarında cezai işlem yapmak için harekete geçeceği belirtildi. .

Faturası ağır oldu
İki maç seyircisiz oynama cezası yüzünden Fenerbahçe büyük maddi zarara uğradı. Sporda Şiddet Yasası yürürlükte olmasına rağmen, henüz kamera sisteminin tüm statlarda uygulamaya geçmemesi nedeniyle, yabancı madde atanlar tespit edilmesine rağmen kulüplere ceza uygulaması bir süre daha devam edecek. CCTV adı verilen kamera sistemi hayata geçirildiğinde, sahaya yabancı madde atanların kimlikleri tespit edileceğinden, kulüplere sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle seyircisiz oynama cezası verilmesi tarihe karışacak.
BİZE ULAŞIN