"Napoli'ye dönmek istiyorum''

Arjantinli eski yıldız futbolcu Diego Armando Maradona, bir dönem formasını giydiği Napoli'ye bu kez taraftarlık yapmak için dönmek istediğini söyledi.

Maradona, İtalyan ''La Gazzetta dello Sport''a verdiği demeçte, İtalya'da 7 yıl formasını giydiği ve başarılarında büyük pay sahibi olduğu Napoli ile Milan, Inter ve Juventus'un durumlarına ve Lionel Messi ile karşılaştırılmalarına değindi.

Diego Maradona, Boca Juniors'ta ve Napoli'de geçirdiği zamanların kendi hayatı için çok önemli olduğunu belirterek, ''Ne sportif direktörlük ne de antrenörlük yapmak istiyorum. Sadece bir taraftar olarak aynı Napoliler gibi en sade haliyle San Paolo Stadı'na girip taraftarlık yapmak istiyorum. Sonra da bütün eski takım arkadaşlarımla Plebiscito Meydanı'nda bir kahve içmek istiyorum'' dedi.

Napoli'nin bu sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde gösterdiği başarılı performans hakkında da açıklama yapan Maradona, Napoli'nin, Chelsea'yi ilk maçta daha rahat yenebileceğini ancak bir İngiliz takımını sahasında yenmenin zor olduğuna dikkati çekti.

Maradona, eski takımı Napoli'nin bu sezonu 3. sırada tamamlaması durumunda, gelecek sezon da ''devler ligi'' tecrübesi yaşayabileceğini, bunun da önemli olduğunu kaydetti.

Milan'ın, İtalya'da halen en iyi takım olduğunu söyleyen Maradona, Juventus'un bu sezon yeniden doğduğunu, Inter'in ise Jose Mourinho sonrasında ''bittiğini'' savundu.

Messi'nin kendisiyle kıyaslanmasının insanları güldürdüğünü öne süren Maradona, düşünme hızının Messi ve kendisi dışında hiç kimsede olmadığını ifade etti.
BİZE ULAŞIN