"2-3 yıl kimse başarı beklemesin"

Beşiktaş Kulübü'nün eski başkanlarından Serdar Bilgili, yeni seçilecek yönetimi zor günlerin beklediğini söyledi.

İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Beşiktaş Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurul toplantısına gelip, 4 numaralı sandıkta oyunu kullanan Bilgili, Beşiktaş tarihinin en zor seçiminin yaşandığını bildirdi.

''Seçim açısından zor değil, çünkü neticesi az çok belli'' diyen Bilgili, ''Herhalde bu yönetim Beşiktaş tarihindeki en sıkıntılı ve en zor Beşiktaş'ı devralacak. Allah yardımcıları olsun. Tüm arkadaşlar bu sorumluluğun altına girerek bence büyük bir cesaret gösteriyor. Beşiktaş camiasının yeni yönetime çok büyük destek olması gerekiyor'' ifadelerini kullandı.

Camiadaki bazı kişilerin seçime girmemelerini eleştiren Serdar Bilgili, ''Birçok kişi kaçtı, birçok kişi bu görevin altına girmedi. Yeni başkanı ve yönetimi zor günler bekliyor. Beşiktaş camiası olarak bizler de yanında olacağız'' dedi.

Bilgili, kendisinin isminin de başkan adayları içinde geçtiğinin belirtilmesi üzerine, ''Benim söz konusu değil. 2004 yılında bıraktığımda bu defteri kapattığımı söylemiştim'' şeklinde konuştu.

-Mali durum-

Beşiktaş'taki mali tabloyu nasıl değerlendirdiği sorusuna ise Serdar Bilgili, şöyle yanıt verdi:
''Çok kötü olarak değerlendiriyorum. Bilançolara bakarsanız, 350-400 milyon dolar civarında ciddi bir borç var. Bunu Beşiktaş'ın kaldırması çok kolay değil. Biz 2004'te 17 milyon dolar borçla bırakmıştık. 7-8 yıl içinde 300 küsur milyon dolarlık ek borçlanma olmuş. Bu yeni yönetimin çözmesi gereken bir durum. Önümüzdeki dönemde kimse başarı beklemesin, tamamen yönetime destek olarak kulübün ayakta durmasını, tekrar mali olarak kendi kendine yeten bir kulüp olmasını sağlamamız lazım. 2-3 yıl bu yönetimden sportif başarı değil, mali başarı beklenmeli.''

-Arat: ''Başarılar diliyoruz''-

Beşiktaş'ın eski başkan adayı ve yöneticisi Hasan Arat ise tüm başkan adaylarına başarılar diledi.
Arat, takdirin genel kurulda olduğunu belirterek, ''Genel kurul başkanını çıkaracaktır. Başkana her türlü desteği vereceğiz. Beşiktaş için hayırlı olsun'' dedi.

Başkan adaylığı için adının geçtiğinin belirtilmesi üzerine Arat, ''Başkan adaylığım olsun olmasın, burada var olacağız. Burası yuvamız. Burada bulunmak için başkan adayı olmamız gerekmez'' diye konuştu.
Hasan Arat, mali tabloyla ilgili olarak da, ''Sıkıntılı bir mali tablo var. Başkan ve yönetim kurulunun seçildikten sonra desteklenmesi lazım. Biz her türlü desteği vereceğiz. Son derece açık olmalılar. Mali tabloyu genel kurulda anlatmalılar'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, kongreye katılımın saat 14.00 itibariyle 3 bin 475 olduğu açıklandı.
BİZE ULAŞIN