Kartal'ın seçim günü

Beşiktaş Kulübü'nde olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı bugün gerçekleştirilecek Fikret Orman, Bülent Deriş ve Nazmi Koca, kulübün yeni başkanı olabilmek için yarışacak İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu'ndaki seçimde 11 bin 611 üye oy kullanabilecek

Beşiktaş Kulübü'nün 33. başkanı bugün gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurulda belli olacak. Yıldırım Demirören'in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmasının ardından başlayan sıkıntı, bugün son bulacak. İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu'ndaki genel kurulda, 11 bin 611 üye, 24 sandıkta oy kullanacak. Saat 10:00'da başlayacak kongrede öncelikle seçimli divan kurulu belirlenecek. Başkanlık için Fikret Orman, Bülent Deriş ve Nazmi Koca yarışacak. Gündemin diğer maddelerinin geçilmesinin ardından başkan adayları konuşmalarını yapacak. Konuşmalar sonrası ise oy verme işlemine geçilecek. Üyeler 17:00'ye kadar oy verebilecek. Kongrede başkanlığa seçilecek isim, 2014 Ocak ayına kadar bu görevi yürütecek. Başkan adayları Deriş, Orman ve Koca, 3 farklı oy pusulasıyla seçime girecek.

PUSULA RENKLERİ BELLİ
Orman, turuncu oy pusulasını kullanacak. Deriş, mavi; diğer aday Nazmi Koca da beyaz renkli oy pusulasıyla seçime katılacak. .

Şimdi özveri zamanı
Fikret Orman, seçimden önce ekibiyle birlikte Çırağan'da yemek yiyerek son bir değerlendirme toplantısı yaptı. Seçimin favorisi olarak gösterilen Orman, göreve gelmeleri halinde büyük bir sorumluluğun altına gireceklerini belirterek, "Bizi zorlu bir görev bekliyor olacak. Kulübün sorunları büyük. Bunların üstesinden gelebilmek için özveride bulunmak zorundayız. Camianın dinamiklerini harekete geçireceğiz. Birlik ve beraberliği sağlayacağız. Sorunlardan ancak bu şekilde çıkmayı başarırız. Yapıcı olun, kucaklayıcı olun. Hepinize bu işe soyunduğunuz için teşekkür ederim. Umarım hepimiz için en hayırlısı olur" ifadesini kullandı.

İŞTE ADAYLARIN LİSTESİ
FİKRET ORMAN
ASİL ÜYELER: Ahmet Nur Çebi, Tamer Kıran, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Umut Güner, Adnan Dalgakıran, Berk Hacıgüzeller, Levent Erdoğan, Nusret Altınbaş, İsmet Berkan, Cem Bilge, Yalçın Kaya Yılmaz.
YEDEK ÜYELER: Erdal Karacan, Berkan Gocay, Seyit Ateş, Metin Albayrak, Mesut Urgancılar, Abdullah Sözer.

BÜLENT DERİŞ
ASİL ÜYELER: Hüseyin Yücel, Ahmet Zekai Görgülü, Halim Aydın, Yavuz Gündüz, Mehmet Akif Avşar, Ömer Koçak, Zeynel Tutar, Murat Can, Salih Zeki Ceylan, Namık Mert Ören, Osman Gökhan İskender, Suat Erol Çelik.
YEDEK ÜYELER: Ali Fuat Eyüpoğlu, Nedim Sarsmaz, Ali Ekber Kartal, Fazlı Bolugur, Ömer Mustafaoğlu, Muhittin Yegün.

NAZMİ KOCA
ASİL ÜYELER: Aydoğan Cevahir, Zafer Murat Çetintaş, Faruk Belenkoğulları, Tunga Fişekçioğlu, Kaya Soysal, Reşit Sözügüzel, Cengiz Mercan, Akın Volkan Arıkan, Burç Karagöz, Erol Karabacak, Ahmet İşbitiren, Taci Sunar.
YEDEK ÜYELER: Koray Lordoğlu, İhsan Yalçın, Ali İnal, Fethi Göçek, Nevzat Sezen, Mehmet Mihmanlı.


BİZE ULAŞIN