Herkes namuslu, biz namussuzuz!

Şike davasına hakim Ekinci ile F.Bahçe Başkanı arasındaki diyalog damga vurdu. Telefon konuşmaları ile ilgili "Trabzon'un teşvik girişimlerini takip için yaptığımız görüşmeler" diyen Yıldırım'a Ekinci, ilginç bir soru sorunca Yıldırım adeta isyan etti

Şike iddialarına ilişkin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 9'uncu duruşması dün yapıldı. İstanbul 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan'ın da aralarında bulunduğu 16 tutuklu sanığın yanı sıra Tayfur Havutçu, Şekip Mosturoğlu, Ahmet Ateş, Göksel Gümüşdağ, Serdal Adalı, Sercan Yıldırım ve Korcan Çelikay gibi bazı tutuksuz sanıklar katıldı Duruşmada örgüt suçlamasını kabul etmeyen Aziz Yıldırım'ın kardeşi Alaeddin Yıldırım aleyhindeki suçlamanın mantığa aykırı olduğunu öne sürdü ve "Haksız kazanç denilen paralar federasyondan alınan paralardır. Eskişehir-Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak İlhan Ekşioğlu ile görüştüğüm doğru değildir. Beraatımı istiyorum" dedi. Tutuksuz sanık Doğan Ercan, 15 yıllık menajer olduğunu belirterek, işi gereği kulüp başkanları aradığını vurguladı ve "Trabzonspor'un, Gençlerbirliği'ne teşvik primi teklif ettiğini veya aldıklarını hatırlamıyorum'' diyerek hakkındaki iddiaları reddetti.

HEYECANDAN YANLIŞ ANLATIYORLAR
Daha sonra Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, söz aldı ve "Bazı arkadaşlar doğru bildiklerini heyecandan yanlış anlatabiliyorlar. İlhan Cavcav'a Trabzonspor'dan teşvik primi yapılabileceğini duyduk. Doğan arkadaş da bunu öğrenmeye çalışıyordu. Trabzonspor'un yapacağı teşvik ve şike girişimi ile ilgili inceleme yaptık'' dedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, "Siz Trabzonspor'un her şike ve teşvik primi girişimlerini önleme merkezi mi kurdunuz'' sorusu yöneltti. Aziz Yıldırım, "Bir şekilde bize bilgi geliyordu. Dava sonrası zaten herkes namuslu oldu, bir biz namussuzuz'' cevabını verdi.

107 YILLIK FENERBAHÇE!
Duruşmaya tutuksuz yargılanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kardeşi asbaşkan Alaeddin Ali Yıldırım'ın ilginç bir hatası damga vurdu. Suçlamaları reddeden Ali Yıldırım, "107 yıllık Fenerbahçe kulübü, Cumhuriyet'in gözbebeğidir" dedi. 1907 yılında kurulan Fenerbahçe'nin yaşını yanlış hesaplayan Yıldırım hesabından G.Saray'ın kuruluş yılı 1905'in çıkması ise herkesi şaşırttı.

BİZE ULAŞIN