Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını sabahspor.com okuyucuları için değerlendirdi.

Uluç;

Fatih Terim bu sene oyuncu harcama ustası. Sercan'ı bitirdi, Mehmet Batdal'ı bitirdi, Riera'yı bitirdi, Ceyhun'u bitirdi, Çağlar'ı bitirdi. Ondan sonra bunlarla oynuyor işte... Oynadıkları da bu...
Rakip takım kendi kendisine gol atarsa, kendi kendisine 'yenilmek istiyorum' derse 'Galatasaray iyi oynadı' oluyor. Hakem bir şeyler yapıyor, 'Galatasaray iyi oynadı' oluyor. Tabelacı ya bizim medyamız. Galatasaray da dokuz puan önde ya... Maçları da kazanıyor ya en iyisi Galatasaray!
Galatasaray talihli olsaydı, Şenol'un dediği gerçekleşir, Trabzon dört tane atardı. O zaman belki ders alınırdı. Çünkü Sivas mağlubiyeti '1-0' diye ders olmamış kimseye... 'Vay efendim sonunda penaltımız verilmedi' diyerekten... Ligdeki maçta da Sivas yeniyordu. 'Galatasaray kazandı' diye unutuldu.
Açık söylüyorum; Galatasaray bu kafayla giderse play-off'tan çıkamaz. Fenerbahçe kötü oynuyor, Trabzon kötü oynuyor, Beşiktaş da kötü oynuyor. Buna rağmen Galatasaray bu play-off'tan çıkamaz. Bu federasyon, bu hakemlerle Galatasaray play-off'ta çok yanacak. Onu da hesaba katarsak...

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM
BİZE ULAŞIN