"Dev maçı Fenerbahçe kazanır"

Spor yazarı Hakan Karadere, haftanın spor olaylarını Sabahspor.com'a değerlendirdi.

İşte Karadere'nin Fenerbahçe voleyboldaki tarihi başarısı ve hafta sonu oynanacak zorlu Trabzonspor – Fenerbahçe maçı ile ilgili yorumları

Türk sporu olarak çok hareketli günler geçiriyoruz. Genel bir bakış açısı ile değerlendirmeniz nedir?

Öncelikle bu dönemde bayan sporcularımızın bizlere yaşattıkları başarıları vurgulamak gerektiğini düşünüyorum. Voleybolda bizi gururlandıran, çok mutlu eden geçen yıl Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'un tarihi başarısı ile beraber bu sene de Fenerbahçe Universal takımının Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olması bence spor tarihimizin en büyük başarıları. Burada bu şampiyonluk kadar önemli olan, Fenerbahçeli kızlarımızın 3 yıldır bu finallerde mücadele etmeleri ve geçen yıl bir de bu başarılarına Dünya Bayanlar Kulüplerarası Voleybol Şampiyonluğu'nu eklemeleridir. Ayrıca Galatasaray Kadın Voleybol takımının, CEV Kupası'nın bir ucundan yakalaması da Türk voleybolunun geldiği seviyeleri göstermektedir.

Diğer yandan FIBA Kadınlar Avrupa Ligi finalleri de bugün İstanbul'da Abdi İpekçi Spor Salonu'nda başlayacak. Bu dev organizasyonda ülkemizi Fenerbahçe ve Galatasaray temsil edecekler. Her iki temsilcimize de öncelikle başarılar dilerim. Fenerbahçe Bayanlar Masa Tenisi Takımı da İspanyol takımını eleyerek finallere yükseldi. Sadece bu örnekler bile salon sporlarında bayanlarımızın kat ettiği mesafeyi gözler önüne sermektedir. Bizleri gururlandırmaktadır. Bu konuda emeği geçen herkesi ve başarılı sporcularımızı ne kadar övsek haklarını zor teslim ederiz.

BİZE ULAŞIN