"Emenike'den ne farkı var?"

Süper Lig'de "İkinci Emenike Vakası" yaşanıyor!.. Geçen sezon Karabük- Fenerbahçe maçı öncesinde Sarı- Lacivertli kulüple anlaştığı iddia edilen ve sakatlığını bahane ederek Fenerbahçe karşısında forma giymek istemeyen Emenike olayı bu sene de Culio üzerinden Ordu-Galatasaray arasında cerayan etti... Her şey Fatih Terim'in "Arda'nın gideceğini bilseydim, Culio'yu kiralık vermezdim" açıklamasıyla başladı. Ardından Taffarel ve Muslera'nın Culio ile yemek yediği ve "Terim, gelecek sezon seni takımda görmek istiyor" diyerek Culio'nun aklının çelindiği iddia edildi. Culio da ligin bitimine 2 hafta kala Orduspor'dan ayrılarak Galatasaray'a gitmek istediği açıkladı. Bu açıklama G.Saray-Ordu maçından 5 gün önce olması da olayların işin tuzu biberi oldu.

EMENİKE DE OYNAMADI!
Bu olay hemen akıllara F.Bahçe'nin Karabük maçı öncesinde Emenike'yi transfer etmek istemesi ve Emenike'nin de sakatlığını bahane ederek Karabük-F.Bahçe maçında oynamak istememesini getirdi. Fener cephesi de "Geçen sene Emenike sakat oluduğu için oynamamış ve bunun için gözaltına bile alınmıştı. Şimdi ise Culio da maç öncesinde oynamıyor. Bu olay da incelensin" diyerek tepkisini dile getiriyor.

KİRLİ OYUNLARA ÇEKEMEZSİNİZ
Haziran ayında 1.5 milyon Euro'yu getirdiği takdirde Culio'nun bonservisi alacak olan Ordu, bu olaylar üzerine Culio'yu artık takımda istemedikleri ve ilişkilerini kestiklerini açıkladı. G.Saray da dün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Terim'in son derece doğal ve samimi bir açıklamasının hangi amaçlara hizmet etmek için çarpıtıldığı ortadadır. G.Saray olarak bu tür oyunlara gelmeyeceğimizin herkes tarafından bilinmesini isteriz. G.Saray'ı kirli oyunların içine çekemezsiniz."

HUKUKÇUL AR SÖZLEŞMEYİ YORUMLADI
Spor Hukukçuları Galatasaray- Orduspor arasındaki sözleşmeyi yorumladı. Hukukçular, "Sözleşme dün itibariyle Orduspor tarafından fesh edildi. Şayet edilmeseydi G.Saray "bu oyuncu halen benim oyuncum" deme hakkına sahip değildi. Taa ki Orduspor 'ben istemiyorum' diyene kadar. Dolayısıyla G.Saray'ın sözleşme iptal edilmeden önce Culio ile görüşmesi hukuken doğru değil" diyerek sözleşmeyi yorumladı.

TFF CULIO'YU İNCELESİN!
Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, "Haziran ayında da 1 milyon 550 bin Euro verdiğimizde oyuncu bizim, hukuki durum bu. Oyuncuyla da 4 yıllık sözleşme yaptık. Maalesef oyuncu yanlış beyanatta bulundu. Biz de hem ceza kestik hem de sözleşmesini fesh ettik, bu durumu da TFF'ye bildirdik.
Konuyu TFF inceleyecektir" dedi.
BİZE ULAŞIN