Baskı değil, coşku...

Şenol Güneş, derbi öncesi bordo mavili taraftarlara çağrı yaptı: Taraftarımızla bütünleşip Fenerbahçe'yi yenmeliyiz. Tribünde çatlak sesler değil, 90 dakika boyunca destek ve coşkulu tezahüratlar istiyoruz."

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, evlerindeki maçta taraftar desteğini de arkalarına alarak F.Bahçe'yi devirmeyi planlıyor. Tecrübeli hoca, bu sezon evlerinde karşılaştıkları sıkıntıları bu maçta yaşamamak için kolları sıvadı. Taraftardan 90 dakika destek beklediklerini söyleyen Güneş "Tribünlerden uğultu değil destek sesleri çıkmalı. Takım olarak o coşkulu ambiyansını sahada hissetmek istiyoruz. Taraftar desteği ve coşkusunu yanımızda hissedersek kazanma şansımız artar. Sahadaki oyuncunun işi ancak böyle kolaylaşır" diyerek bordo-mavili seyircilerden takımlarını desteklemesini istedi. F.Bahçe maçının kendileri için 6 puanlık karşılaşmalardan birisi olduğunu söyleyen Güneş "Üç puan play-off için önemli. Kazanıp play-off'a umutlu gitmek istiyoruz" dedi.

DERBİYE ÖZEL PRİM YOK
Trabzonspor'da Fenerbahçe galibiyetinin primi belli oldu. Bordo-mavili yönetim karşılaşma için ekstra prim vermezken Beşiktaş ve Galatasaray maçlarına uygulanan primin aynısı yürürlüğe koydu. Kazanarak Şampiyonlar Ligi için avantaj yakalamayı hedefleyen bordo-mavili takımda galibiyet primi normal derbilerde uygulanan rakam olan 15 bin TL olarak belirlendi.

BİZE ULAŞIN