Şike davasında 6 tahliye

Aziz Yıldırım, "Şike ve teşvike ilişkin kanaat hükmüne ulaşılmadıysa, büyük F.Bahçe ile başkanın ayrılığına son verilsin" dedi. Mahkeme, 'Kuvvetli suç unsuru şüphesi' gerekçesi ile tahliye talebini reddetti

Futbolda şike davasında dün önemli gelişmeler yaşandı. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya; Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan'ın aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık katıldı. Davanın tutuklu sanıklarından Ali Kıratlı'nın kendi adamı olmadığını savunan Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, iddianamede İlhan Ekşioğlu'na talimat verdiğinin söylendiğini, ancak buna ilişkin bir tane bile tape bulunmadığını öne sürdü. "Böyle şike davası olmaz. Net delilleri ortaya koymaları lazımdı. 10 ay yattık. Neler olacağını da bilmiyoruz" ifadesini kullanan Aziz Yıldırım, davanın sanıklarından Olgun Peker ile kendisini bağlamaya çalıştıklarını, ancak aralarında bir tane bile telefon tapesinin bulunmadığını söyledi.

ŞİKEYİ TEK BİZ YAPMIŞIZ!
Davada kendilerinin haricinde herkesin tahliye olduğunu anlatan Yıldırım, "Şikeyi de anladığım kadarıyla tek başımıza yaptık. İddianameye konu tüm maçları ayrıntılarıyla açıkladığımı düşünüyorum. Bu maçlarda şike ve teşvik eylemlerine ilişkin bir kanaat hükmüne ulaşılmadıysa, büyük Fenerbahçe ile başkanın ayrılığına son verilsin" dedi.

YALANLARA SON...
Mahkemenin, tutukluluk halinin devamına karar verecekse bunu gerekçelendirmesini talep eden Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe aleyhinde yürütülen bu kadar propagandaya rağmen sizden tahliye kararı bekliyoruz. Sizin bu ortama rağmen bu karara imza atabilecek cesaret ve karaktere sahip olduğunuza inanıyoruz. Tüm acıların bir gün yalanlar gibi son bulacağını ifade etmek istiyorum" sözleri ile tahliyesini istedi ancak mahkeme heyeti Yıldırım'ın tutukluluğunun devamı yönünde karar verdi.

BİZE ULAŞIN