G.Saray'a Necati sorgusu!

Şike soruşturması kapsamında Galatasaray Başkanvekili Adnan Öztürk, Necati transferiyle ilgili Gayrettepe Emniyet Müdürlüğü'ne ifade verdi

Galatasaray'da dün şok bir gelişme yaşandı. Bir Fenerbahçe taraftarının yazılı şikayeti üzerine Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk sabahın erken saatlerinde Gayrettepe'deki İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'nün yolunu tuttu. Öztürk, "Necati Ateş'in transferiyle şike yapıldığı" yolundaki iddialar konusunda 1 saat 45 dakika süren ifade verdi. Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztürk, "Necati Ateş'in transferinin şike soruşturması kapsamında incelenmesi ile ilgili davet ettiler" açıklamasında bulundu.

'İSMİNİ NOT ALMADIM'
Galatasaray Başkan Yardımcısı, "Geldik, ifade verdik. Şikayet edenin ismini anımsamıyorum, not almadım. Bunun Emenike transferi gibi olduğunu ortaya attılar. Dolayısıyla Galatasaray'ın bu dosyadan yargılanması gerektiği gibi bir görüş ortaya çıkmış, şikayette bulunulmuş. Galatasaray'ı bir şekilde bu olayların için çekme çabaları var, ancak bu olmayacak"

NECATİ CİMBOM'A NASIL DÖNDÜ?
Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray, bu sezon başında Elmander ile startını verdiği transferlerde rotayı Necati Ateş'e çevirdi. Ancak Antalyaspor kapıyı 2 milyon Euro'dan açınca, bu transfer ertelendi. Ara transferde tekrar forvete takviye yapmaya karar veren sarı-kırmızılıların rotası yine Antalya idi. Sözleşmesi Mayıs 2012'de bitecek Necati Ateş, 400 bin Dolar alacağından vazgeçeceğini hatırlattı ve eski kulübü Galatasaray'a gitmek için izin istedi. Galatasaray da ara transferin son günü 1 Şubat 2012 tarihinde Antalyaspor'a 250 bin Euro bonservis ücreti ödeyerek bu transferi bitirdi. Aynı gün Aslantepe'de Galatasaray- Antalyaspor arasında lig maçı oynandı. Necati'nin bu karşılaşmadan önce transfer olması büyük tartışma yarattı. Ancak Necati Antalyaspor ile Galatasaray'a karşı o gün oynasa, sezonu Antalya'da tamamlamak zorunda kalacaktı...

KAMUOYU TEPKİMİZİ GÖRECEK
"Adnan Öztürk'e yöneltilen ve ifade alınması ile sonuçlanan 'suç duyurusu' olmak üzere; kulübümüz ve yöneticilerinin gerçekdışı birtakım isnatlar ve kurgular ile bu tartışmaların içine çekilmeye çalışıldığı gözlemlenmektedir. Bilinmelidir ki; bugünden itibaren kulübümüz yönetimi ve yöneticileri benzeri konularda gerçekdışı isnatlar ile kendilerini taciz etmeye çalışan ve haklarında soruşturma yapılmasını sağlamaya çalışan her birey ile bunların azmettiricilerinin ciddi ve ısrarlı takipçisi olacaktır. Kamuoyu tepkimizi ve boyutunu görecektir."
BİZE ULAŞIN