İtalyanlar dev maça hazır

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bu akşam İtalya-İspanya arasında oynanacak final maçı öncesi, İtalya'nın başkenti Roma'da sessiz ve heyecanlı bekleyiş sürüyor.

İtalya ve İspanya'nın bu akşam Ukrayna'nın başkenti Kiev'de TSİ 21.45'te yapacağı final maçı öncesi, İtalya'nın başkenti Roma'da hazırlıklar devam ediyor.

İtalya'nın İngiltere ile yaptığı çeyrek final maçı için kent merkezindeki San Silvestro Meydanına, yarı finaldeki Almanya maçında ise San Silvestro'dan daha büyük olan Popolo Meydanına dev ekran kuran Roma Belediyesi, final maçı için antik Roma döneminde hipodrom alanı olarak kullanılan şehir merkezindeki Circo Massimo alanını hazırladı.

Roma Belediyesi'nin organizasyonuyla, sözkonusu alana, biri 50 metrekarelik, 3 tane de daha küçük boyutlarda olan toplam 4 dev ekran kuruldu.
200 bin kişinin gelmesinin beklendiği alanda, bugün gündüz saatlerinde, seyyar tuvaletlerin yerleştirilmesi ve güvenlik şeritlerinin belirlenmesiyle son hazırlıklar da tamamlandı.

Güvenlik önlemleri dolayısıyla 1000 kadar polisin bu akşam Roma'da görev yapacağı, metro ve otobüs seferlerinin arttırıldığı bildirildi.

-Dünya kupası finali de Circo Massimo alanında izlenmişti-

İtalyanlar, daha önce 2006 yılında Almanya'nın evsahipliğinde düzenlenen dünya şampiyonası finalinde, Fransa ile yaptıkları maçı da Circo Massimo alanından takip etmişti.

2 milyonu aşkın İtalyan'ın izlediği maç sonrası Dünya Kupası'nın kazanılması Circo Massimo'da büyük sevince neden olmuştu. Kupayla Almanya'dan dönen İtalyan Milli Takımı ve taraftarları yine bu meydanda düzenlenen şampiyonluk kutlamalarında buluşmuştu.
Bu arada, ülke genelinde Napoli, Milano gibi büyük kentlerde de belediyeler kentlerin önemli meydanlarına dev ekran kurdu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN