Mehmet Topal'ın ilk sözleri

Fenerbahçe'nin, İspanya'nın Valencia kulübünden transfer ettiği milli futbolcu Mehmet Topal, sarı-Fenerbahçe camiasına layık olmak istediğini belirterek, ''Nasıl bir takıma geldiğimin farkındayım. İnşallah İspanya'da gösterdiğim başarıları, burada devam ettiririm'' dedi.

Fenerbahçe'ye transferinin ardından FBTV'de canlı yayına katılan Mehmet Topal, tüm dünyada tanınan Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün hedeflerinin de her zaman büyük olması gerektiğini vurgulayarak, amacının Fenerbahçe formasıyla UEFA Şampiyonlar Ligi finali oynamak olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe'ye geldiği için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Topal, ''Transfer için mutluyum. İnşallah bu camiaya layık olurum. Uzun süredir görüşülen bir transferdi. Neticesinde bugün her şey bitti. Burada olduğum için çok mutlu ve heyecanlıyım. İspanya'da çok iyi 2 sezon geçirdim. Sakat olmadığım sürece, Türk futbolunu İspanya'da, diğer arkadaşlarımla birlikte en iyi şekilde temsil ettim. Çok iyi dostluklarımız oldu. Büyük bir camiadan, çok büyük bir camiaya geldim. Nasıl bir takıma geldiğimin farkındayım. İnşallah İspanya'da gösterdiğim başarıları burada devam ettiririm'' dedi.

-''Hedeflerim her zaman üst seviyededir''-

Hedefleri hakkındaki bir soruya, ''Böyle bir takımın hedefleri, her zaman en üstlere çıkmaktır, üst üste şampiyonluklar yaşamak ve Avrupa'da yükseklere çıkmaktır'' şeklinde yanıt veren Topal, sözlerine şöyle devam etti:
''Şampiyonlar Ligi'nde finale kadar gidebileceğimizi düşünüyorum. Türk futbolu artık Avrupa'da çok iyi tanınıyor. Umuyorum söylediğim hedeflere ulaşırız Fenerbahçe'de. Benim hedeflerim her zaman üst seviyededir. Biz Şampiyonlar Ligi'ne gidiyorsak, o finali oynayacak güçteyiz demektir, boşu boşuna gitmeyiz. Fenerbahçe çok büyük takım. Oyunumuzu üst seviyeye getirirsek, finale kadar gideriz. Zorlu iki ön eleme sürecinden geçersek daha başarılı olacağımız düşünüyorum.''
Geçen sezon Fenerbahçe'nin çok iyi bir mücadele ortaya koyduğunu söyleyen milli futbolcu, ''Yaşanan olumsuzluklara rağmen çok iyi mücadele ettiler, son maçta şampiyonluğu kaçırdılar. Ama çok iyi bir sezon geçirdiler ve son dakikaya kadar mücadele ettiler'' dedi.

-''Gücümün son damlasına kadar mücadele edeceğim''-

Transfer sürecinden de bahseden Mehmet Topal, transferine olumlu yaklaşan Fenerbahçe taraftarına teşekkür etti.
Milli futbolcu, ''Ali Yıldırım, Aykut hoca ve Aziz Yıldırım, beni burada görmek istediklerin bana çok hissettirdiler. Burada olduğum için de çok mutluyum. Bu transfer sürecinde Fenerbahçe taraftarlarına da teşekkür ediyorum. Hiç olumsuz bir tepkiyle karşılaşmadım. Bu beni en çok motive eden şeylerden bir tanesiydi. Umarım çok iyi başarılara imza atarız'' diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı'nda Volkan Demirel ve Gökhan Gönül'ün, ayrıca çocukluk arkadaşı Orhan Şam'ın söylediklerinin de Fenerbahçe'ye gelmesinde önemli bir etken olduğunu söyleyen Mehmet Topal, ''Aykut hoca, futbolculuk döneminde kendini kanıtlamış, beyefendi bir kişilik. Kendisiyle bir kere görüştüm. Bir ağabey, bir arkadaş gibiydi. Tabii ki futbolcular için bunlar çok önemli şeyler. Bunlar futbolcuyu ayrı motive eder. İnşallah biz de Aykut hocaya layık futbolcular oluruz'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe taraftarına da mesaj veren Mehmet Topal, ''Oynadığım tüm kulüplerde, saha içi ve saha dışında o kulübün formasına layık olmaya çalıştım. O formanın hakkını vermeye çalıştım. Ne kadar büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. Fenerbahçe formasına layık olmak için sahada gücümün son damlasına kadar mücadele edeceğim. Umarım bu formayla büyük başarılara imza atacağım'' dedi.
Kendisini çok sessiz birisi olarak tanımayan milli futbolcu, kendisine takılan ''Örümcek Adam'' lakabını sevdiğini söyledi. Mehmet Topal, oğlunun bir kıyafetini deplasman maçlarına götürerek ve sahaya sağ ayakla çıkarak uğur yaptığını dile getirdi.

Topal, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda bayanlar 100 metre engelli finalinde altın madalya kazanan milli sporcu Nevin Yanıt'ı tebrik ettiğini sözlerine ekledi.

-Fenerbahçe formasıyla stadı gezdi-

Milli oyuncu, Fenerbahçe forması giyerek Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı gezdi.
Mehmet Topal, daha sonra stadın altında bulunan Fenerium mağazasına giderek, burada alışveriş yapan taraftarlara imza dağıttı. Mehmet Topal'ın stadı gezmesi ve sarı-lacivertli taraftarlara imza dağıtmasının fotoğrafları, Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinden yayımlandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN