Platini: Bir karar verin!

UEFA Başkanı Michel Platini, EURO 2020'nin farklı ülkelerde, 12-13 şehirde oynanabileceğini belirterek "Türkiye Olimpiyatı mı Avrupa Şampiyonası'nı mı istediğine karar vermeli" dedi

UEFA Başkanı Michel Platini, Euro 2012 finali öncesi Kiev'de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Türk gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Platini, bundan sonra Avrupa Şampiyonları'nı bir ya da birkaç ülkede düzenlemek yerine Avrupa'nın birçok bölgesine yayıp, farklı ülkelerde 12 - 13 ayrı şehirde birden yapmayı amaçladıklarını söyledi. Platini'nin bu açıklamalarından sonra Türk basın mensupları bunun 2020 Avrupa Şampiyonası'nı kapsayıp kapsamayacağını ve aday ülkelerin durumunu sordular.

'İKİ YOLDAN BİRDEN GİDEMEZSİNİZ'
Platini, sorulara, "Bu şu an benim fikrim. Avrupa Şampiyonası'nı birçok farklı ülkeye ve şehre yaymayı düşünüyoruz. 12 ya da 13 şehir maçlara ev sahipliği yapabilir. Bu fikrimi ocak ayında yapacağımız toplantılarda konuşacağız ve bir karara varacağız" diye cevap verdi. Platini, Türkiye'nin adaylığının bu süreçten nasıl etkileneceğiyle ilgili soruya da, "Türkiye ne yapması gerektiğine karar vermeli. Olimpiyatları mı yoksa Avrupa Şampiyonası'nı mı istiyor? Ulaşmak istediğiniz bir yol var fakat siz iki yoldan gitmek istiyorsunuz. 2020 Avrupa Şampiyonası için adaylık süreci olumlu bir şekilde işliyor" diye cevap verdi.

ÇAKIR BİZİ UTANDIRMADI
Türk gazetecilerin Cüneyt Çakır'ın şampiyonadaki performansıyla ilgili sorularını da cevaplayan Platini, başarılı hakemden övgü dolu sözlerle bahsetti. Platini, Çakır'ın Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona ile Chelsea arasında oynanan yarı final maçında kendisine verilen fırsatı en iyi şekilde değerlendirdiğini ifade ederek, "Çakır turnuvada başarılı maçlar çıkardı. Güvenimizi boşa çıkarmadı. Cüneyt Çakır fırsatı iyi değerlendirdi. EURO 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda da başarılı maçlar yönetti" diye konuştu.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN