Beşiktaş'a sürpriz destek

  • Futbol
  • Pazartesi 02.07.2012 09:35
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in 5 Temmuz'daki davada Siyah-Beyazlıların yanında yer almak için söz verdiği bildirildi.

Bugün Gazetesi'nin haberine göre; Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), mali konularla ilgili Disiplin Komitesiíne sevk edilen Beşiktaş'a bir yıl Avrupa kupalarından men ve 200 bin euro da para cezası vermişti. Bu gelişmenin ardından Siyah-Beyazlı kulüp de UEFA'nın verdiği bu cezayı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) götürme kararı almıştı.

Başkan Orman'ı kırmadı

Davanın 5 Temmuz Perşembe günü görülecek ilk duruşması öncesi ilginç bir gelişme yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Siyah- Beyazlı kulübe davada destek vereceği öğrenildi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın geçtiğimiz günlerde TFF başkanı Yıldırım Demirören ile bir görüşme yaptığı ve kendisinden CAS davasına yanlarında destek olması için söz aldığı belirtildi.

Bir önceki dönemde Beşiktaş başkanlığını da yürüten Demirören'in, özellikle kendi döneminde yapılan transferler ve oyuncularla yaşanan ihtilaflarla ilgili CAS hakimlerine bilgilendirme yapacağı dile getirildi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN