Fener'e yine başkan olabilir mi?

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatlarından Köksal Bayraktar, mahkemenin gerekçeli kararını gördükten sonra satır satır, cümle cümle cevap vereceklerini söyledi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen ve bugün sonuçlanan futbolda şike davasının ardından, başkan Aziz Yıldırım'ın tahliyesini değerlendiren avukat Köksal Bayraktar, mahkemenin verdiği kararı değerlendirmek için erken olduğunu belirterek, "Mahkeme gerekçeli kararı yazacak. Gerekçeli karar yazıldıktan sonra biz de Yargıtay'a müracaat edeceğiz. " diye konuştu

Köksal Bayraktar, mahkemenin Sporda Şiddet Yasası'nın yürürlüğe girdiği tarihten önceki eylemler hakkında beraat kararı verdiğini dile getirerek, " Sporda Şiddet Yasası 14 nisan 2010 tarihinde yürürlüğe girdi. Mahkeme bu tarihten önceki eylemler hakkında, o tarihte kanunda suç teşkil etmediği için beraat kararı verdi. Biz bunları savunmamızda dile getirdik. 6222'den önceki eylemleri yargılamanız doğru değil demiştik savunmamızda. Bugün mahkemenin aldığı karar da bizi destekler niteliktedir. Öte yandan dinlemeler, maalesef Kasım 2010 tarihinden itibaren 6222 yürürlüğe girmeden önce başlamıştır. Kanunlarda suç olmayan bir eylemi varsayarak, siz kanunlarda yazılı bir suça benzeterek kıyas yaparak dinleme yapıyorsunuz. Bugünkü karar bu yönden de önemlidir. Mahkeme tabii ki bunu söylemiyor. Ama 6 ay boyunca Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinin bir çeşit haksız, kanuna aykırı bir şekilde dinlendiğini ortaya koydu." ifadelerini kullandı.

Bugün ya da yarın kararı temyize götüreceklerini kaydeden Bayraktar, "Kısa karar, 103 sayfa. Gerekçeli kararı da gördükten sonra biz de gerekçeli temyiz başvurumuzu hazırlayacağız. Bundan sonra dosya, Yargıtay'a gidecek; ama önümüzde adli tatil var. Mahkemelerin çalıştıkları zamanı da düşününce uzunca bir zaman geçecektir. " dedi.

Bir soru üzerine Bayraktar, "Kısa karar 103 sayfa, mahkemenin gerekçeli kararıyla en az 300 – 400 sayfa olacaktır. Biz de 550 sayfa tutarında savunma dilekçesi vermiştik. Şimdi temyize müracaat ederken mahkemenin gerekçeli kararına karşı satır satır cümle cümle biz de cevap vereceğiz. Bu da yüzlerce sayfa tutacak. Bu davada yüze aşkın dosya var. Bu da Yargıtay'a gittiğinde uzunca bir zaman alacaktır." cevabını verdi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN