İspanya daha konsantreydi

Metin Tekin: Soru Cevap?
SORU: İspanya nasıl beklenenden çok daha kolay kazandı?
İspanya final maçına çok daha fazla konsantre olmuştu. İtalya buraya kadar birçok şeyi başararak geldi. Bu da finalde yorgun bir takım görüntüsü vermelerine sebep oldu. Bütün bunların ötesinde İspanya'ya karşı ilk 15 dakika gol yerseniz ve geriye düşerseniz artık işiniz çok zordur. Geriye düştüğün anda rakibin işi ne kadar zorlaşacaksa İspanya'nın işi de o kadar kolaylaşır.

SORU: Prandelli'nin İtalyası daha fazlasını yapamaz mıydı? Oyun felsefesi açısından İtalya'ya sınıf atlatan Prandelli'nin taktiksel hataları var mıydı?
İspanya, bu jenerasyonla birleşince gerçekten çok önemli bir takım gücü ortaya çıktı. İtalya'nın daha çok şeyler yapacağı varsayımına ulaşmak çok kolay değil. İtalya'nın, İspanya karşısında yapacak çok fazla bir şeyi yoktu. Prandelli açısından en büyük eleştiri, çok erken değişikliğe gidip takımını 30 dakika 10 kişi oynatmasıdır.

SORU: İspanya'yı Dünya Şampiyonu yapan Del Bosque, şimdi de Avrupa Şampiyonu yaptı. Bu Del Bosque'yi biz beğenmeyip Türkiye'den gönderdik!
Bana göre Del Bosque İspanya'yı şampiyon yapmaktan ziyade, İspanya ile şampiyon olan hocadır... Bu oyuncu jenerasyonuyla bir başka hoca da şampiyon olabilirdi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN