Aziz Yıldırım özgür

Futbolda 1 yıldır süren şike soruşturması 23. duruşmada karara bağlandı. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz'da alındığı evine 2 Temmuz'da Sarı-Lacivertli taraftarın coşkulu konvoyu eşliğinde döndü

3 Temmuz sabahı F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 40 kişinin gözaltına alınmasıyla başlayan şike süreci dün sonuçlandı. Tutuklu sanıklar Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Yusuf Turanlı ve Olgun Peker tahliye oldu. Yıldırım'a örgüt kurmak suçundan 2 yıl 6 ay, şike suçundan da 3 yıl 9 ay hapis ve 1 milyon 312 bin 500 TL para cezası verildi. Yıldırım'ın 6222 sayılı yasadan önceki eylemlerine beraat kararı verilirken, Fenerbahçe-Karabük, F.Bahçe- A.Gücü, F.Bahçe-Sivas, Eskişehir-Trabzon, F.Bahçe-Büyükşehir maçlarından şike ve teşvikten suçlu bulundu. Aziz Yıldırım tahliye edildi ancak yargıtayın mahkumiyet kararını onaması halinde yeniden cezaevine girecek. Aziz Yıldırım 365 gün süren esaretinde pek çok şeyi kaçırdı:

İÇERDEYKEN NELERİ KAÇIRDI?
14 Mayıs 2011'de Gonca Yıldırım ile hayatını birleştiren Aziz Yıldırım, evliliğinin 1. yıldönümünde Metris'teydi. F.Bahçe'nin 29 yıl sonra gelen Türkiye Kupası şampiyonluğunu canlı izleyemedi. Kadınlar Voleybolda Avrupa Şampiyonluğu'nu göremedi. Yine voleybol erkeklerde şampiyonluğu göremedi. Ve başkan seçildiği kongrede kürsüden teşekkür konuşması yapamadı.

GİDİP UYUYACAĞIM
3 Temmuz sürecinden bu yana yaptıkları yürüyüş ve düzenledikleri mitinglerle başkanlarına büyük destek veren Fenerbahçe taraftarı dün de Aziz Yıldırım'ı yalnız bırakmadı... Saatler 16.00'yı gösterip Aziz Yıldırım Metris'ten çıkış yaptığı an taraftarlar "Oooo Aziz Yıldırım" tezahüratlarıyla başkanlarına sevgilerini gösterdi. Meşaleler yakan sarı lacivertliler, Yıldırım'a dokunabilmek için birbirleriyle yarıştı. Kendisini almaya gelen aracın tepe penceresinden dışarı çıkarak taraftarı selamlayan Yıldırım'ın boynuna F.Bahçe atkısı, forma ve Türk Bayrağı dolandı. Yoğun ilgi nedeniyle araç cezaevinden ayrılmakta zorluk çekerken Yıldırım elini kulağına götürerek, "Eve gidip uyuyacağım" diyerek taraftardan yolu açmalarını istedi.

GERGİN ANLAR
Metris Cezaevi önünde gergin anlar da yaşandı. Kalabalığın içinden bir taraftarın attığı maytap cezaevi önündeki bir polis memurunun yüzüne geldi. Yoldan geçen sivil bir araçta bulunan Trabzonspor atkısı nedeniyle de gerginlik çıktı.

G.SARAY'DAN MESAJ
Galatasaray Kulübü mahkeme kararının ardından resmi internet sitesinden bir mesaj yayınladı. Mesajda, "Mahkeme kararları sonucu gerek beraat eden, gerekse mahkumiyetlerine karar verilerek tahliye edilen kulüp yönetici ve sporcularına geçmiş olsun diyor, bu vesile ile Türk Spor camiasının böyle bir sorunu tekrar yaşamamasını gönülden diliyoruz" denildi.

SONSUZA KADAR F.BAHÇE
Başkan Aziz Yıldırım ile Asbaşkan İlhan Ekşioğlu'nun tahliye sevinci Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesine de yansıdı. Fenerbahce.ogr'daki tüm haber resimleri 'SONSUZA KADAR FENERBAHÇE' yazısıyla değiştirildi.

İŞTE YILDIRIM'IN TARAFTARLA BULUŞTUĞU ANLAR
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN