Ekinci'ye ek koruma

Futbolda şike davasını karara bağlayan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin başkanının koruma sayısı artırıldı. Başkan Mehmet Ekinci'nin 2 olan koruma polisi sayısı 5'e çıkartıldı.

Mehmet Ekinci'nin başkanlığını yaptığı İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi dün şike davasında kararı açıklamıştı. 93 sanıklı davadan 48'ine çeşitli miktarlarda ceza verildi. Bu karardan sonra emniyet, başkan Ekinci'nin koruma sayısını artırdı. Ekinci'ye daha önce emniyete ait sivil bir araç ve 2 koruma polisi tahsis edilmişti. 3 koruma polisi ile birlikte bir de eskortluk yapacak araç tahsis edildi. Böylece Ekinci'nin koruma polisi sayısı 5'e yükseldi.

Öte yandan, şike davasında verilen karardan sonra Ekinci ve üye hakimlere yönelik sosyal medyada hakaret ve küfür içeren ifadeler kullananların kimliklerinin tespit edilmesi için emniyete talimat verildiği öğrenildi. Konuya ilişkin inceleme yapan emniyetin sosyal medyada heyete hakaret eden 3 kişinin kimliğini tespit ettiği belirtildi. Emniyetin konuya ilişkin çalışmasının tamamlanmasının ardından hakimlerin, kimliği tespit edilen kişilerle ilgili suç duyurusunda bulunacağı ifade edildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN