"Hakkınızı helal edin"

'3 yıl sürer' denilen ancak 4,5 ayda sonuçlanan şike davası, Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci'nin şu sözleriyle noktalandı: Dava bitmiştir, hakkınızı helal edin

Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ekinci, 14 Şubat 2012'de Silivri'de başlayan ve 139 gün süren şike davasını "Hakkınızı helal edin" diyerek bitirdi. Başkan Ekinci kararı okumadan önce , "Gerekçeli kararda, karardan çok daha önemli şeyler olacak. Gerçekten Ceza Muhakemesi Kanunu'ndaki (CMK) çoğu durumu bu kararda göreceksiniz. Bütün isteğimiz, dileğimiz, amacımız adil olmak. Adalet yerini bulsun, dünya yıkılsın, umurumuzda değil" dedi. 4'ü tutuklu 93 sanık hakkındaki nihai kararın açıklanmasının ardından ise "Dava bitti, hakkınızı helal edin" dedi.

SON SÖZÜMÜ SÖYLEMİŞTİM!
Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davanın 23. duruşmasında sanıkların son sözleri sorulduğunda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım şunları söyledi:
"1923 yılında kurulan federasyondan bu yana yürütülen pislikler bizim üzerimizden temizlenmeye çalışıyor. Tarih önünde hesap verilecektir. Mahkemenize güveniyoruz. Daha önce söyledim yine söylüyorum. Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe'dir."

Hakim Mehmet Ekinci: Dar ağacını da yazdıralım. Kızım dar ağacını duymadın mı?
Dosyada 30 kadar hakimin imzası var. Benim imzamla süreç 2 Temmuz'da başlamıştı. Kaderin cilvesi bugün de (dün) kararı ben vereceğim. Umarım size ve Türk milletine hayırlı olur.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN