"Hukuken şampiyon Trabzonspor"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, ''Ben adaletin böyle tecelli edeceğine inanıyordum. Çünkü ne yapıp ne yapmadığımızı kendimiz daha iyi biliyorduk. Beraatla sonuçlandı. Hiçbir yöneticimiz ceza almadı. Dolayısıyla aklanmış olduk'' dedi.

Şener, Bodrum'daki bir otelde gazetecilere yaptığı açıklamada, Fenerbahçeli yöneticilerin tahliye olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Fenerbahçeli yöneticilerin özgürlüklerine kavuştuğunu hatırlatan Şener, ''Kendilerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar, mutluluklar dileriz. Bir taraftan da geçmiş olsun diyoruz'' diye konuştu.

Mahkemenin kendisi hakkında verdiği kararı değerlendiren Şener, ''Ben adaletin böyle tecelli edeceğine inanıyordum. Çünkü ne yapıp ne yapmadığımızı kendimiz daha iyi biliyorduk. Beraatla sonuçlandı. Hiçbir yöneticimiz ceza almadı. Dolayısıyla aklanmış olduk. Bu da bize ve camiamıza çok büyük mutluluk verdi. Bundan sonra bu işi bir tarafa bırakıp, önümüzdeki işlerle uğraşmaya devam edeceğiz'' dedi.
Türkiye Futbol Federasyonu'nun davayla ilgili ciddi eleştiriler aldığını belirten Şener, bu eleştirilerin devam edeceğini savundu. ''Hiç hoş olmayan, unutulmayacak bir yılın geride bırakıldığını'' ifade eden Şener, şöyle devam etti:

''İnşallah tekrarı olmaz böyle bir yılın. Federasyon için şimdi bundan daha zor bir dönem başlıyor. Federasyon bir karar verdi, hem disiplin hem etik hem de Tahkim Kurulu. Şimdi bu tarafta da devletin Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği bir karar ortaya çıktı. Hepimiz 'Hukuk üstündür' diyoruz. Şimdi bunu nasıl uygulayacağız? Bir şekilde uygulanması lazım. İşte diyor ki 'Şurada şurada şike yapılmış, şurada şurada teşvik yapılmış'. Şimdi o şikelerin ve teşviklerin sportif anlamında bir cezası olması lazım veya Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararı yok sayamazsın. Hukuktur bu, mecbur hepimiz uyacağız. Saygı göstereceğiz.''

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN