"Yattara'dan vazgeçtik çünkü..."

Bursaspor Basın Sözcüsü Selçuk Eren, kulüp olarak kırmızı çizgileri ve prensiplerinin olduğunu belirterek, "Bursaspor'dan gidenler bir de Bursaspor'a gelemeyen futbolcular pişman." dedi.

Bursaspor'un yeni sezonda giyeceği formaların tanıtıldığı defilede gazetecilere açıklamalarda bulunan Selçuk Eren, öncelikli hedeflerinin UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalmak olduğunu dile getirdi. Ligde de üst seviyelerde olmayı planladıklarını belirten Eren, ligi ilk beşte bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Geçtiğimiz hafta olumsuz neticelenen Yattara transferini de yorumlayan Eren, "Bursaspor büyük bir kulüp, kırmızı çizgileri, prensipleri ve kuralları vardır. Bursaspor 2010'da bir başarı elde ettiyse bu başarıyı takım ruhu ve kolej kimliğiyle elde etmiştir." diyerek şunları kaydetti:

"Transferde paradan önce takıma, o kutsal formaya layık futbolcu arıyoruz. Transfer sezonunda birçok görüşmeler yapılıyor. Bir sürü futbolcu, menajerler vasıtasıyla öneriliyor. Önemli olan Bursaspor'un standartlarıdır. Bursaspor'un kırmızı çizgisine uymayan hiç futbolcuyu transfer etmeyiz. Bir Bursaspor'dan giden futbolcular pişman bir de gelemeyen oyuncular pişman. İnşallah başkanımız, teknik kadromuz ve transferden sorumlu yöneticiler gece gündüz çalışıyor.

Bursaspor formasına çok güzel yetenekli futbolcular alacağız. Yattara kendisi geldi, futbol oynamak için geldi. Bursaspor ülkenin büyük markası. Yattara'yla her konuda anlaştık. Sonradan olaya dahil olan kişiler malesef pürüzler çıkardılar. Etik olmayan davranışlar sonucu teknik kadromuzun onayı ile transferden vazgeçtik."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN