Çebi, Portekizlilerin fiyatını açıkladı

  • Futbol
  • Çarşamba 04.07.2012 11:01
Beşiktaş Kulübü 2.Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çebi "Quaresma'ya 5, Almeida'ya 10, Fernandes'e 15 milyon Euro teklif eden kulüplere bu oyuncuları satarız. Uğur Boral ile görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.


Çebi yaptığı açıklamada;

"Beşiktaş Erkek Basketbol Takımına ayrılan bütçeyi açıklayan Çebi, " Dün gece saat 11.30'a kadar bir toplantı yaptık. Beşiktaş'ın artık taşınır bir tarafı kalmamış. Basketbol takımı için sponsor var yada yok bu bizi ilgilendirmiyor. Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı için 6.5 milyon Euro'luk bir bütçe ayırdık. Bunuda Erman Kunter hocamıza ilettik. Çıkın, oynayın ve Beşiktaş'a yakışır bir kadro yapın dedik. Biz artık bu 6.5 milyon Euro'yı sponsordan mı buluruz, cepten mi veririz buna bakacağız. Giden oyuncular ile ilgili Erman hoca her hangi bir sıkıntı yok, benim kafamdaki tablo başka ve biz yine şampiyonluğa oynayacağız diyor. Hatta biz görüşmeden önce 5 milyon Euro ayırmıştık, hocanın bu laflarını duyduktan sonra 6.5 milyon Euro'ya çıkarttık." dedi.


- QUARESMA 5, ALMEIDA 10, FERNANDES 15 MİLYON EURO -


Beşiktaş'ın Portekizli oyuncularına teklif gelmesi halinde satacaklarını duyuran Çebi, " Ernst ile anlaşmaya çalışıyoruz. Anlaşabilirsek kalacak, anlaşamazsak gidecek. Bizim işimiz gerçekten çok zor. Önümüzü göremeyeceğimiz kadar borç var. Yüksek maliyetli oyunculara otur oyna desen, onlara verecek para yok. Git diyorsan adam parasını istiyor. Samet hoca Almeida ve Fernandes'in takımda kalmasını istiyor. Onlarla ilgili bir problem şu an için yaşamıyoruz. Fernandes rahatsız olduğuna dahil bir rapor gönderdi. Quaresma, Almeida ve Fernandes'e talipler var. Quaresma'ya 5, Almeida'ya 10, Fernandes'e 15 milyon Euro teklif eden kulüplere bu oyuncuları satarız. Uğur Boral ile görüşmelerimiz devam ediyor. Ospina'yı istiyoruz, görüşmelerimiz devam ediyor." diyerek sözlerini tamamladı. (Haber1903)

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN