F.Bahçe zafer edasıyla...

Trabzon Başkanı Şener hem sitem etti hem de duygusal açıklamalar yaptı

Sadri Şener, Trabzon'da bir basın toplantısı düzenledi. Başkan, "Federasyon bize kupayı vermezse hukuku çiğnemiş olur. Federasyon'a imza attığımız için normal bir mahkemeye veremiyoruz. Ama hukukçularla konuşacağız. Federasyon, 'Ligi böyle tescil ediyorum. Bu kulüp bu işleri yapmıştır ama şampiyon o' derse biraz tuhaf olmaz mı?..Trabzonspor'un bembeyaz, tertemiz duygulara sahip, geçmişinde olduğu gibi Türkiye liglerinin en centilmen, en temiz kulüplerinden biri olduğu Türk adaleti tarafından ortaya konmuştur" dedi. Camiaya sitem eden Şener, "Adliyeye gittik, ifadelerimizi verdik, çapraz sorular sorduk, karşı camiada sevimsiz bir Sadri Şener oluşturuldu. Ama görevim olarak bunu yapmam lazımdı. Gazetelerde okuduğumuz kadarıyla F.Bahçe bir zafer edasıyla dolaşıyor. Trabzon'un ileri gelenleri, Valisi, Belediye Başkanı, milletvekilleri, sivil toplum örgütleri, üniversitesi var. Bunların yaklaşımlarını söylemem doğru olmaz ama bunların hepsini 100 kabul edersek 'geçmiş olsun' demek için beni arayan sayısı 20'dir" yorumunu yaptı.

BİR SAĞA BİR SOLA!
"Nezaret döneminde çok duygulandım. Kenan abi (İskender) tekerlekli sandalyeyle dışarıya gelmiş, Beşiktaş Adliyesi'nde. Hanımıyla not yollamış, 'Ben dışarıdayım merak etme' diye. Orada çok gözüm doldu. Mahkeme sırasında da çok espri kaynağı bir olay oldu. Ben arkada oturuyordum. Hakim bey tutturdu, 'Öne gel Sadri Bey' diye. Aziz'le bizi yan yana oturttu. İki saat ben sağa baktım, o sola."

ŞENER'DEN iNCiLER
Hukuki şampiyon biziz. Hiç şampiyonluk görmemiş olanlar, '29 yıldır şampiyon olmadık' cümlesini artık konuşmasınlar. 29 senedir şampiyon olmayan Trabzonspor ifadesini kullanmayacaksınız. Çünkü bunu hukuk söylüyor. BİZ önemli hukukçularla çalışıp CAS ve UEFA sürecini bir şekilde götüreceğiz. Ama ondan sonra bize kupayı falan vermediler; intihar edecek halimiz yok. Ama içimiz şüpheyle dolacak. TÜRK medyası ticari düşünüyor. Taraftar olarak düşünüyor. Bazen siyasi yazarlar bile bir takımın ciddi taraftarı. Saygı da duyarım ama gazeteleri tek tek, alt alta yaz, bizden olan birisini gösteremezsin. 28 yaş civarı arkadaşlarımız beni gördüklerinde bağırıyorlar. 'Başkanım şampiyonluk görmedik' diye. Bu da onların göreceği şampiyonluk tipi. Türk adaleti de tescil etti. ŞAMPİYONLUK kupası Fenerbahçe Müzesi'nde olabilir. Doğru değil ama dursun orda. Beşiktaş iade etti, daha Beşiktaş'a gitmez o kupa. Burada durmuş, orada durmuş önemli değil. Esas yeri bizim müzemiz. 28 yaşındakileri bekleriz oraya...


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN