"Rekabetten kaçacak değilim"

Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün, Egemen Korkmaz'ın transferiyle stoper mevkiinde rekabetin arttığını dile getirerek, "Rekabetten kaçacak değilim." dedi.

Düzce Topuk Yaylası Tesisleri'nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de Bekir İrtegün, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İlk olarak yeni sezon hazırlıklarını değerlendiren Bekir, "Yeni sezon herkese hayırlı olsun. Bize armağan edilen Türkiye'nin en iyi tesisinde kamp yapıyoruz. Çok güzel bir çalışma ortamımız var. Sezon başları biraz heyecanlı dönemlerdir. Yeni transferler konusunda merakla izlenen dönemlerdir. Bizim için de çok önemli. Gelecek sezonun yatırımını burada yapıyoruz. Geçen sezon Fenerbahçe olarak ne kadar sıkıntılı bir süreç yaşadıysak burada bu sene de o kadar güzel bir süreçle başladık. Başkanımız çıktı yeni arkadaşlarımız aramıza katıldı. Bunun verdiği istekle, şevkle ve neşeli bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

Bekir, Egemen Korkmaz'ın transferiyle stoper mevkiinde rekabetin arttığının hatırlatılması üzerine "Rekabetin olmadığı hiçbir yer yok. Büyük takımlarda en büyük özellik rekabetin olması. Futbolcuların da rekabetle beraber performanslarını yükseltip takımlarına faydalı olabilmeleri. Geçen sene de en başta karakter olarak çok sağlam arkadaşlarımız vardı. Bu sene de hem karakter hem de yetenek anlamında arkadaşlarımız aramıza katıldı. Hiçbir zaman rekabetten kaçmadım. Her zaman şansımı bekledim. Bundan sonra da kaçacak değilim. Bu rekabetten karlı çıkacak da Fenerbahçe takımıdır." ifadelerini kullandı.

"ŞAMPİYONLAR LİGİNE KALMAK VE BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ"

Yeni sezon öncesi hedeflerini de dile getiren Bekir, Şampiyonlar Ligi'ne kalmak ve başarılı olmak istediklerini söyledi.

Bekir, geçen sene tarihi bir yıl yaşadıklarını kaydederek, "Şampiyonlar Ligi'ne katılacakmış gibi geldik ne yazık ki katılamadık. Bu sene tekrar bir şans geldi. İki tane ön eleme maçı oynayacağız. Geçtiğimiz seneler hata yaptık; bundan herkes ders almış hem futbolcusu hem camia. Kesinlikle Şampiyonlar Ligi'ne kalmak ve kesinlikle başarılı olmak istiyoruz. Fenerbahçe'nin hedefi her zaman bulunduğu kulvarda en iyiyi elde etmektir. Büyüklüğüne de bu yakışır zaten." şeklinde konuştu.

Spor Toto Süper Lig'de de çok başarılı olacaklarını belirten Bekir, yeni transferlerden Dirk Kuyt'la ilgili olarak da "Kuyt dünya futbolunda kendini ispat etmiş bir futbolcu. Bazı futbolcular takım oyuncusu olduğunu belli eder. Kuyt çok iyi bir profesyonel ve bir takım oyuncusu gibi. Çok faydalı olacak." diye konuştu.

"BAŞKANIMIZI ÇOK ÖZLEDİK"

Bekir İrtegün, başkan Aziz Yıldırım'ın tahliyesine çok sevindiklerini kaydederek, "Müthiş bir huzur verdi bize. Biz onu çok özledik. Bu özlem bitti; inşallah buraya gelmesini de merakla bekliyoruz. Başkanımızın dışarıda olması her zaman güç vermiştir. Biz bu durumdan daha güçlü çıktık. Umarım başkanımız ve İlhan abi her zaman yanımızda olur." şeklinde konuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN