48 Fenerbahçeliye hapis istemi!

  • Futbol
  • Cuma 06.07.2012 12:05
Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda geçen Mayıs ayında oynanan Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşması sonrasında çıkan olaylarla ilgili soruşturmanın iddianamesi tamamlandı.

Soruşturmayı yürüten Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı "görevi yaptırmamak için direnmek ", "kamu malına zarar vermek " ve "kasten yaralamak" suçlamalarında bulunduğu bir kısım sanıklara asliye ceza mahkemesinde 10,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açarken, 'spor alanı sayılan yerlerde gerçekleşen olaylarda görev yapmakta olan polise görev yaptırmamak için direnmek'' suçunu işledikleri gerekçesiyle bir kısım sanıklara da 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle Sulh Ceza mahkemesine dava açtı. Olaylar sırasında polis 12'si çocuk toplam 59 taraftarı gözaltına almıştı.

Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'na çıkartılan 48 kişiden 19 yaşındaki Tunahan İlhan ''spor alanı sayılan yerlerde gerçekleşen olaylarda görev yapmakta olan polise görev yaptırmamak için direnmek'', ''kasten yaralamak'', ''kamu malına zarar vermek'' ve ''spor alanına yasak madde sokmak'' suçlarından tutuklanırkan diğerleri serbest bırakılmıştı. Ancak daha sonra o da serbest kalmıştı.Kaynak: Vatan

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN