Havuz payı çıkısı!

4 büyük takım dışındaki kulüpler havuzdan daha fazla pay istedi. Bu çıkış sonuçsuz kaldı. Yayıncı kuruluşun 8 takımlı turnuva önerisi de rağbet görmedi

Kulüpler Birliği dün İstanbul'da toplandı. En uzun toplantılarından birini yapan Kulüpler Birliği'nde 4 büyük takım Beşiktaş, F.Bahçe, G.Saray ve Trabzonspor, başkan düzeyinde temsil edilmedi. G.Saray adına toplantıya eski TFF Başkanvekili yeni G.Saray Futbol A.Ş Genel Müdürü Lutfi Arıboğan katıldı. Toplantıdaki en önemli konu havuz gelirleriydi. Anadolu takımları havuzdan kendilerine artık daha fazla kaynak aktarılmasını yani para verilmesini gündeme getirdi. Bu konu uzun uzun tartışıldı. Fakat büyük takımlar bu öneriye sıcak bakmadı ve konu bir sonuca ulaşmadı. Diğer bir madde ise Play-Off'un yerine yayıncı kuruluşun uygulamaya koymaya çalıştığı başka bir sistemdi. Bu sistem lig bittikten sonra ilk 8 takımın aralarında yapacağı bir turnuva fikriydi. Yayıncı kuruluş bu teklifi kulüplere getirdi. Play- Off için ek ödeme yapmayan Digitürk, bu turnuva için para vereceğini takımlara bildirdi. Fakat paranın miktarı, maçların ne zaman oynanacağı, yoğun program gibi belirsizlikler nedeniyle kulüplerin büyük kısmı bu organizasyona soğuk baktı. 3 saat süren toplantıdan somut bir karar çıkmadı.

HAVAYOLU SPONSORLUĞU
Başkanvekili Başkanı Hasan Akıncıoğlu toplantı sonrası takımların play-off'u istemediğini ve yayıncı kuruluşun kendilerinden talep etmiş olduğu turnuva içinde bir karar verilemediğini söyledi. Bu arada takımların lig süresince ulaşımlarının Kulüpler Birliği tarafından organize edilmesi için havayolu şirketleri ile sponsorluk anlaşması yapmak için bir dizi görüşmeler yapılması için düğmeye basıldı.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN