Kocaman'ın jokeri Hamit Altıntop

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın onun için oyun planlarını yaptığı, 4-4-2 ve 4-3-3 gibi iki farklı sistem hazırladığı Hamit Altıntop'un transferinde son aşamaya gelindi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Alex'e bu sezon daha az maçta forma vererek yeni sistemler üzerinde çalışmalar yaptığını açıklamıştı. Tecrübeli hocanın bu planlarında Hamit Altıntop'un kilit rolde olduğu ifade ediliyor. Kocaman'ın, Alex'in olmadığı yeni düzende kafasında iki diziliş var. Bunlar 4-3-3 ve 4-4-2... Hamit bu iki sistemde de rahatlıkla oynayabildiği için Kocaman tarafından özellikle isteniyor. Hamit 4-3-3 sisteminde orta üçlünün sağında düşünülüyor. 4-4-2'de ise Kuyt, ileride Sow'un partneri olacak, Hamit orta dörtlünün sağına geçecek.

'CUMA GÜNÜ BİTECEK' İDDİASI
Kocaman'ın üzerine farklı oyun planlarını bile yaptığı Altıntop'la ilgili anlaşma yüzde 99 oranında sağlandı. Transferin resmiyete dökülmesi içinse sadece detaylar kaldı. Milli futbolcunun transferinin bugün açıklanabileceği iddia ediliyor. Fenerbahçe bu transferi de bitirirse yeni sezon için kadrosuna Dirk Kuyt, Hasan Ali Kaldırım, Mehmet Topal ve Egemen Korkmaz'dan sonra milli takımdan bir isim daha katmış olacak.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN