Trabzonspor kupa için harekete geçti

Trabzonspor Kulübü avukatı Nusret Yılmaz, Trabzonspor'un haklarının teslimi, iadesi ve korunması noktasında gerekli bütün girişimlerde bulunacaklarını söyledi.
Yılmaz, Trabzon İl Genel Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 3 Temmuz 2011 tarihinin Türk sporunun ve Türk futbolunun, arınma ve temizlemeye gayret gösterdiği tarihin başlangıcı olduğunu ifade etti.
Bu tarihin şeffaflık ve adalet duygusunun ön plana çıkarıldığı tarih olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, ''3 Temmuz sonrasında Trabzonspor Kulübü, her platformda, her mekanda Türk adaletine duyduğu güveni dile getirmiştir'' dedi.
Yılmaz, mahkemenin yapmış olduğu yargılama, delilleri takdir ve değerlendirme hassasiyetinden çok memnun olduklarını kaydederek, şunları söyledi:
''İletişim tespit tutanaklarının tek başına delil olarak kabul edilmeyeceği söylenmektedir. Fakat hukuk her zaman iki kere ikinin dört edeceği bir bilim dalı değildir. Burada sadece ve sadece iletişimin tespit tutanakları değil, bu tutanakları destekler mahiyette fiziki takipler, sanıkların savunmalarındaki beyanları, dosyada bu hususları destekleyen bilgi ve belgeler mevcuttur. 'Ortada sadece iletişim tespit tutanakları vardır' demek doğru değildir. Hiçbir hakim ya da savcı, hiçbir mahkeme yeterli delil olmadan, tam bir vicdani karara varmadan, mahkumiyet hükmü vermez.''
Nusret Yılmaz, sürecin sonunun aydınlık olacağına inananlardan olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:
''Mahkemenin eylemlerin gerçekleştirildiğine yönelik kararının, federasyon nezdinde de kabul görmesi ve buna yönelik işlem yapması gerektiğine inanıyoruz. Bizler ortaya çıkabilecek neticeler doğrultusunda ihtimalleri değerlendirip hazırlıklarımızı yaptık. Bu hazırlıkların son değerlendirmesi yapılıyor. Trabzonspor'un haklarının teslimi, iadesi ve korunması noktasında gerekli bütün girişimlerde bulunulacaktır. Trabzonspor Kulübü'nün bütün ihtimallere yönelik çalışmaları mevcut. Şimdi buna yönelik harekete geçeceği zaman, ilgili müracaatlar değerlendiriliyor ve bu müracaatlar yapılacaktır.''
UEFA'nın süreci yakından takip ettiğini belirten Yılmaz, ''UEFA, sıfır tolerans anlayışını dile getirmiştir. Yargılamayı önemsediğinin bir ispatı da iddianameyi incelemesidir. Kendi disiplin komitesinin, bugün yarın açıklanacak denilen kararının henüz açıklanmamış olmasını da mahkemenin kararına bağlayanlar, o davanın neticelenmesinin beklenildiğini dile getirenler çok sayıdadır'' dedi.
BİZE ULAŞIN