Ankaragücü'nde sular durulmuyor

Tarihinin en kötü sezonunu yaşayarak küme düşen 102 yıllık Ankaragücü Kulübü'nde, şimdi de teknik direktör Hakan Kutlu ile yönetim kurulu arasında fesih tartışması yaşanıyor.

Sarı-lacivertli yönetim kurulunun, sözleşmesini feshetmek istediği teknik direktör Hakan Kutlu, bugüne kadarki alacaklarının ödenmesi için kulübe ihtarname gönderdi.

Teknik direktör Kutlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ankaragücü Kulübü eski başkanı İlyas Ertan Sümer ile daha önce yaptıkları görüşmede, bu sezona ait 700 bin TL tutarındaki alacağının 600 bin TL'sini silip 100 bin TL'ye anlaştıklarını söyledi.

Sümer'in geçtiğimiz günlerde istifasının ardından, mevcut yönetim kurulu üyeleriyle de aynı görüşmeyi yaptıklarını ve mutabakata vardıklarını belirten Kutlu, ''Ben kulübümle 3 yıllık sözleşme yapmıştım. Bu sezona ait alacaklarımdan feragat ettiğime dair belgeyi imzalamak üzereydim ki 2 yıllık daha süresi olan sözleşmenin karşılıklı olarak feshedileceğine dair maddeleri gördüm'' dedi.

Kutlu, yönetim kurulunun kendisiyle çalışmak istemediğini anladığını ve buna da bir itirazda bulunmadığını ifade ederek, şunları söyledi:
''Sözleşmenin feshedilmesi için notere gittim. İşlemler hazırlanırken kulüpten bir çalışan arayarak noterden sonra evrak imzalamam için beni kulübe davet etti ve paranın bu imzaların atılmasının ardından hesabıma yaptırılacağını söyledi. Benim burada zoruma giden sözleşmenin feshedilmesi değil, yıllarımı verdiğim kulübümde şansıma karşı bir güvensizlik ortamının oluşmasıydı. Bunun üzerine ben de tüm işlemleri iptal ederek avukatım aracılığıyla bugüne kadarki alacaklarımın ödenmesi için kulübe ihtarname gönderdim. O sırada da 100 bin TL hiç istemediğim ve geri alınmasını talep ettiğim halde hesabıma yatırılmış. Ben para peşinde değilim. Burası benim yuvam. Görevimin başındayım ve Çarşamba günü de takımla birlikte yeni sezon hazırlıklarına başlayacağız.''

-Eski başkan Sümer'den yazılı açıklama-

Bu arada Ankaragücü Kulübü'nün eski başkanı İlyas Ertan Sümer de konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu.
Sümer, açıklamasında Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu ile Hakan Kutlu arasında yaşananları yurt dışında olduğundan dolayı bugün Türkiye'ye döndüğünde öğrendiğini bildirdi.

Başkanlığı döneminde teknik direktör Hakan Kutlu ile mukavelesinin sonlanması ve ödenecek para konusunda karşılıklı konuşup, anlaştıklarını belirten Sümer, şunları kaydetti:

''Bu görüşme sırasında yalnız da değildik. Anlaşmamıza göre Hakan Kutlu, 100 bin TL alması sonucunda mevcut mukaveleyi feshedecek ve taraflar helalleşerek ayrılmış olacaktı. O gün kulüp başkanı olarak yine belirli arkadaşlarla durumu kulüp yetkililerine sözlü talimat olarak bildirdim ve yurt dışı seyahatine çıktım. Konuyu oradan da takip ettim. Kulüp nakit temin etmiş ve 2 Temmuz 2012 tarihinde 50 bin TL, 4 Temmuz 2012 tarihinde de 50 bin Tl olmak üzere hocanın banka hesabına parası yatırılmıştır.''
Sümer, açıklamasının sonunda, ''Bunun dışındaki söylem ve söylentilerin hiç biri gerçeği yansıtmamaktadır'' görüşünü aktardı.

-Taraftar tepkili-

Teknik direktör Hakan Kutlu ile yönetim kurulu arasında yaşanan bu gelişmelere Ankaragücü taraftarları büyük tepki gösteriyor. Sarı-lacivertli taraftarlar, sosyal paylaşım sitelerinde, kulübün içinde bulunduğu sıkıntılı durumda yaşananların uygun olmadığı görüşünü savunuyorlar.
Sarı-lacivertli taraftarlar ayrıca, teknik heyet ve oyunculara destek vermek amacıyla yeni sezon öncesi ilk antrenmanın yapılacağı 11 Temmuz akşamı Beştepe Tesisleri'nde toplanmak için yine sosyal paylaşım sitelerinden duyurular yapıyorlar.
BİZE ULAŞIN