Her yolu deneyeceğiz

Trabzonspor Avukatı Nusret Yılmaz, bordo-mavili kulübün haklarını yedirmemek için gereken tüm girişimlerde bulunacaklarını söyledi

  • Futbol
  • Cumartesi 07.07.2012
3 Temmuz'a vurgu yaptı
Trabzonspor Avukatı Nusret Yılmaz, Trabzonspor'un haklarının teslimi ve korunması noktasında gerekli bütün girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Yılmaz, Trabzon İl Genel Meclisi'nde yaptığı konuşmada, 3 Temmuz 2011 tarihinin Türk futbolunun, arınma tarihin başlangıcı olduğunu ifade ederek, "Trabzonspor, her platformda, her mekanda Türk adaletine duyduğu güveni dile getirmiştir" dedi.

'Hazırlıklarımızı yaptık'
Nusret Yılmaz, sürecin sonunun aydınlık olacağına inandıklarını ifade ederek şöyle devam etti: "Federasyonun, mahkemenin kararına yönelik işlem yapması gerektiğine inanıyoruz. Bizler ortaya çıkabilecek neticeler doğrultusunda ihtimalleri değerlendirip hazırlıklarımızı yaptık. Trabzonspor'un haklarının teslimi, iadesi ve korunması noktasında gerekli bütün girişimlerde bulunulacaktır. Trabzonspor'un bütün ihtimallere yönelik çalışmaları mevcut."

'Kupamızı bekliyoruz'
Öte yandan Trabzon İl Genel Meclisi de, yaptığı açıklamayla Trabzonspor'un 2010-2011 sezonunda sahada alnının akı ile kazandığı şampiyonluğu yargının taçlandırdığını belirtti. Yargının kararları ve o kararların uygulanmasının Anayasa tarafından güvence altında olduğunun altının çizildiği açıklamada "Trabzon yargıdan alnının akı ile çıkarken, suçluların cezası verilmiştir. Kupanın Trabzonspor'a verilmesini beklemekteyiz" ifadelerine yer verildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN