"Sağlam transfer müjdesi verdi"

Yeni sezona hazırlık programının ikinci etabı için dün Avusturya'ya gelen Bursaspor, bugün sabah saatlerinde 90 dakikalık bir antrenmanla çalışmaya başladı.

Konakladıkları Avita Termal Otel yakınındaki Arena Stadında gerçekleştirilen antrenmana düz koşu ile başlayan yeşil-beyazlı ekip, ardından istasyon ve üç ayrı grup halinde beşe iki ile çalışmasını sürdürdü.

Öğrencilerini iki ayrı takıma ayırarak yarı sahada bir süre pas çalıştıran teknik direktör Ertuğrul Sağlam, ardından yarı sahada çift kale maç yaptırarak antrenmanı sonlandırdı.

Bu arada aşırı sıcak yüzünden yeşil-beyazlı futbolcular ve teknik kadronun sık sık su içmek üzere antrenmana ara verdikleri gözlendi.

-2 Türk oyuncu transferi-

Antrenmanın ardından kampı izleyen basın mensuplarına açıklama yapan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, yeni sezon için iki futbolcu alacaklarını ve bu konudaki çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi.

Yeni transfer edecekleri iki futbolcunun isimlerini açıklamak istemediğini ifade eden Sağlam, ısrarlı sorular üzerine, iki futbolcunun da Türk olduğunu söylemekle yetindi.

Sağlam bir soru üzerine, ''2 oyuncuyu kadromuza katmak istiyoruz. Takas da olabilir tabi, ancak bizim belirlediğimiz oyuncular için takas imkanı yok'' diye konuştu.

Avusturya kampına 29 oyuncu ile geldiklerine işaret eden Sağlam, Türkiye'ye döndüklerinde 25 veya 24 kişilik bir kadro ile yola devam edeceklerini belirterek, ''24 kişilik bir kadro düşünüyoruz. Bu kadrodan da 6 veya 7 arkadaşımızı kendilerini geliştirmeleri için başka takımlara gönderebiliriz'' dedi.

Avusturya kampı kapsamında CSKA Moskova, Lokomotif Moskova ve Sigma Olomouc takımlarıyla birer hazırlık maçı oynamalarının şu anda kesinleştiğini belirten Sağlam, iki veya üç maç daha alarak tüm oyuncuları denemek istediğini söyledi.

Kamp yaptıkları Bad Tatzmannsdorf bölgesi ve konakladıkları Avita Termal otelinde kamp yapmak için çok güzel bir ortam, güzel bir saha ve fitness salonu gibi olanaklar bulunduğunu anlatan Sağlam, şampiyon oldukları sezon da bu bölgede hazırlandıklarını ve buradaki hazırlık çalışmalarının şampiyon olmalarında önemli rol oynadığını kaydetti.

Sağlam bugün akşam saatlerinde ikinci bir antrenman yapacaklarını belirterek, ''Yarın da yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz'' dedi.
Bursaspor Bad Tatzmannsdorf kasabasındaki çalışmalarını 19 Temmuz'a kadar sürdürecek.

BİZE ULAŞIN