Arkasından ağlamayız!

Samet Aybaba, başta Egemen olmak üzere gidenlerle ilgili net konuştu: "Hiçbir oyuncunun arkasından ağlamayız"

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Avusturya'da gazetecilere konuştu; kadroda düşünmediği isimleri açıkladı. Aybaba, "Birkaç gün içinde iki veya üç oyuncuyla anlaşabiliriz. Kadroda düşündüğüm yabancı sayısı toplamda 6 veya 7 olacaktır. Brezilyalı oyuncular pahalı, ilgilenmiyoruz" dedi.
CAS KARARI: "Cas 'tan olumlu karar çıkar diye düşünüyorduk. Olumsuz karar çıkınca plan değişikliğine gittik."
KARARLILIK ŞART: "Yeni bir yapılanmaya gidiyoruz. Bir karar verdik. Kulübün ekonomik şartları ortada. Bu yapılanmada bazı oyuncularımızla yollarımızı ayırma kararı aldık. Bunlar kararlılıkla uygulanacak. Nasıl bazı oyuncular tercih şartlarını değerlendirip gidebiliyorsa, kulüplerin de oyuncuları şartlara göre tercih etmesinde profesyonel olma hakkı var."

MAAŞLARI 8.7 MİLYON, YA GETİRİLERİ!
QUARESMA, SİMAO, ERNST: "Bu üç yıldızın Beşiktaş'tan yıllık maaşı 8.7 milyon Euro... 25 trilyon. Beşiktaş'a getirileri tartışılabilir... Meselemiz bu değil. Yeniden yapılanmaya gitmemiz zorunlu. Quaresma, Ernst ve Simao'nun dönüşü yok."
YA SATILAMAZLARSA? "Bu yolun dönüşü yok. Duygusal davranmıyoruz. Şartlara göre karar alıyoruz. Quaresma şu an izinli, menajeriyle çalışmalar yapıyor. Durumunun farkında. Beni ilgilendiren onun performansı... Quaresma'nın bugüne kadarki performansı yeterli değil. Hoca değişikliğiyle de bu giderilemez. Üç futbolcunun menajerleri biraz zorlasınlar. Takım bulurlar. Ortada kalmazlar."

EGEMEN... OSPİNA... CENK...
"Aslolan Beşiktaş'tır. Oyuncular, teknik direktörler, yöneticiler gelir geçer. Bizimle olmak isteyen oyuncu kalır, istemeyen gider. Hiçbir oyuncunun arkasından ağlamayız. Örneğin Egemen geçen sene en iyisiydi. Egemen'le konuşmam oldu. Bir arada olma gereği var dedim. 'Tamam hocam geleceğim' dedi. Takımın en iyi oyuncusuydu. Gitti diye arkasından hayıflanmak ne Beşiktaş teknik direktörüne, ne de Beşiktaş camiasına yakışmaz."
"Ospina Fransa'nın en iyi kalecisi, ilk sırada, iki kez konuştuk. Fransa'nın en iyisi. Fiyatla ilgili sıkıntılar var. McGregor dahil diğer adaylara da yönelebiliriz. Bonservisi elinde. 40 maç üstü oynamış. Ospina olmazsa McGregor'u bitirebiliriz."
"Yabancı kaleci aldık diye Cenk'in önünü kesmiyoruz. Cenk'in de her futbolcu gibi iki konuda eksikleri var. Ancak iyi bir yetenek. İyi bir kaleci alalım. Cenk onu kessin daha büyük mutluluk duyarım."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN