Karşılamak da yasak!

Türk takımlarına özel maç yasağı koyan Almanya polisi pasaport kontrolünü uçağın içinde yapıp Trabzonspor'un taraftarlarıyla buluşmasına da izin vermedi

Yeni sezon hazırlık kampı için dün Hollanda'ya giden Trabzonspor, Almanya'nın Düsseldorf kentine indiğinde Alman polisinin ilginç tutumuyla karşılaştı. Trabzonspor kafilesi yerel saatle 18.00 sıralarında THY uçağıyla Düsseldorf havalimanına indi. Türk takımlarına özel maç yasağı getiren Almanya polisi, bordo-mavilileri karşılamak için havalimanına gelen taraftarların karışıklığa neden olmaması için Trabzonlular'ın pasaport kontrolünü uçakta yaptı. Yolcular indikten sonra uçakta bekleyen kafile, pasaport kontrolleri yapıldıktan sonra aprona gelen otobüse binerek havalimanının başka bir kapısından Hollanda'nın Venlo kentine bağlı Tegelen kasabasındaki otellerine gönderildi.

BOŞUNA BEKLEDİLER
Takımı yakından görmek için gelen çok sayıda gurbetçi ise hayal kırıklığı yaşadı. 200'e yakın taraftarlar araçlarına binerek alandan üzgün bir şekilde ayrıldılar. Gurbetçi taraftarlar takımlarına ancak Hollanda'da kavuşabildi. Karadeniz ekibi, otele gelişinde taraftarlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Trabzonspor'u tezahüratlarla karşılayan taraftarlar, Şenol Güneş ve futbolcularla bol bol fotoğraf çektirdi.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN