Lokomotif Burak

Şener ile Aysal perşembe günü Bodrum'da buluştu. Trabzon, 7 milyon Euro+2 genç istedi. Galatasaray, beklemeye geçti. Cumartesi gecesi kapıyı çalan L.Moskova noktayı koydu!..

Burak Yılmaz'ın transferi dün sabah farklı bir süreç aldı ve Trabzonspor Kulübü, Milli futbolcuyu aynen sözleşmesinde yazan şartlarla 5 milyon Euro+transferinden yüzde 25 payla Rusya'nın Lokomotif Moskova takımına sattı. Peki bu sürpriz gelişme nasıl oldu? Neler yaşandı? Oysa Galatasaray milli futbolcuyu almak üzereydi ve bir umutla bekliyordu. Şimdi son iki haftaya geri dönelim. Burak Yılmaz, Lazio ile anlaşmasına rağmen İtalyan kulübü bonservis bedelini taksit taksit vermeyi teklif edince, Trabzonspor bunu kabul etmedi. Lazio transferden çekilirken, yurt içinden Galatasaray harekete geçti.

PERŞEMBE GÜNÜ BODRUM ZİRVESİ
Başkan Ünal Aysal ilk görüşmede 5 milyon Euro+Sercan'ı teklif etti. Bu teklif ortada kalırken, Şenol Güneş, Sercan'a sıcak bakmadı ve iki genç isim istedi. Daha sonra iki kulüp başkanı ilk sıcak iletişimi geçen Perşembe günü kurdu. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Perşembe günü Bodrum'da bir araya geldiler. Şener net konuştu: "Ben Burak'ı veririm. 7 milyon euro ve iki genç futbolcu istiyoruz." Aysal bu teklife 5.5 milyon Euro (4 taksitte ödeme) ve bir futbolcu teklif ederek yanıt verdi. Bu görüşmeden bir sonuç çıkmadı.. İkili sohbet edip ayrıldı.

CUMARTESİ GECESİ NELER YAŞANDI?
Cumartesi günü yüz yüze değil ama telefonla taraflar bir kez daha görüştü. Burak Yılmaz, heyecanla gelişmeleri bekliyordu. Çünkü Burak'ın gönlünde Galatasaray yatıyordu. Ne var ki iki kulüp de bu işi dostça bitirmeyi istiyordu. Ama açıkcası taraftar tepkisi nedeniyle Trabzon, Burak'ı vermemek için şartları ağırlaştırmıştı. Oysa G.Saray 5 milyon Euro yatırıp bu işi bitirebilirdi. Ama onlar da Trabzon'la kötü olmayı istemiyordu. Cumartesi gecesi sürpriz bir telefon geldi Lokomotif Moskova'dan.. Rus ekibi başkanı teknik direktör Bilic'in isteğiyle "Burak'a talibiz" dedi. Görüşme gece başladı sabah 11 gibi bitti. Rus takımı mevcut şartları aynen kabul etti. Şener bu teklifi sevdi ve Burak'ı L.Moskova'ya verdi.

BURAK: TEŞEKKÜR EDERİM!
Başkan Şener konuyla ilgili olarak Burak Yılmaz ve menajeri Ali Egesel'i de bilgilendirdi. Burak cephesi de Lokomotif Moskova ile anlaştı. Rakamın yüksek olması Milli futbolcunun ikna olmasında önemli bir nokta oldu. Burak, Trabzon yönetimine veda ederek, teşekkür etti.

ŞENER: G.SARAY OYALANDI!.
Trabzons por Kulübü Başkanı Sadri Şener transferle ilgili olarak SABAH'a şunları söyledi: "Galatasaray daha iyi para veriyordu ama işi fazla oyaladı. Bu işin fazla uzamasını istemedim. Hayırlı uğurlu olsun."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN