Trabzon'un rakibi değişti

Venlo kenti yakınlarındaki Tegelen kasabasında kamp yapan bordo-mavililerin basına ve taraftarlara açık antrenmanına, hafif sakatlığı bulunan Aykut haricindeki tüm futbolcular katıldı. Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde SportClub İrene sahasında yaklaşık 1.5 saat süren çalışma, daha çok kondisyon ağırlıklı devam etti. Hafif koşuyla başlayan antrenmanda futbolcular istasyon ve dar alanda pas çalışması yaptı.

Teknik direktör Şenol Güneş, antrenmanın başında orta sahada topladığı öğrencileriyle kısa bir toplantı yaparken, futbolcuların neşeli halleri dikkat çekti.

Trabzonsporlu futbolculara antrenmanı izleyen az sayıda taraftar topluluğu büyük ilgi gösterdi. Taraftarlar Şenol Güneş ve futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Trabzonspor'un Hollanda'daki ilk antrenmanını Asbaşkan Nevzat Şakar ile Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Tuncay da izledi.

Rakip değişti

Bu arada Trabzonspor'un 18 Temmuz Çarşamba günü yapacağı üçüncü hazırlık maçındaki rakibinin değiştiği bildirildi. Buna göre Trabzonspor, FC Zwolle yerine Belçika'nın Charleroi takımıyla karşılaşacak.

14 Temmuz'a kadar Tegelen'de hazırlıklarına devam edecek olan bordo-mavililer, daha sonra Hollanda'nın Almanya sınırı yakınlarındaki Vaals kasabasına geçecek. Trabzonspor'un buradaki kampı ise 22 Temmuz'da sonra erecek.

Hollanda kampı dahilinde dört hazırlık maçı yapması planlanan Trabzonspor, 11 Temmuz Çarşamba günü Almanya'nın Krefeld kentinde KFC Uerdingen'le karşılaşacak. 13 Temmuz Cuma günü yine aynı şehir ve statta Hollanda'nın Willem II takımıyla karşı karşıya gelecek olan Trabzonspor'un, 18 Temmuz Çarşamba günü Charleroi ekibiyle Sittard'da ve 21 Temmuz Cumartesi günü ise Standard Liege takımıyla Saint'te hazırlık maçı yapacak.

Trabzonspor'un Almanya'daki ilk iki hazırlık maçı güvenlik gerekçesiyle seyircisiz oynanacak.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN