Fernandes'ten Quaresma yorumu

Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes, siyah-beyazlı takımdaki oyuncuların kalitesi ne olursa olsun kendisinin işini yapacağını, takımın başarısı için çalışacağını söyledi.

Fernandes takımının kamp yaptığı Bad Kleinkirchheim'daki Pulverer Oteli'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Siyah-beyazlı futbolcu, sağ kasığında ağrıları olduğunu ve yavaş yavaş iyileştiğini belirterek, ''Hafta sonu takımla yüzde 100 çalışmaya başlayacağım'' dedi.

Fernandes, geçen yıl geçirilen başarısız sezon için bir çok bahane bulunabileceğini ifade ederek, ''Bahane bulmaya kalkarsak bir çok bahane bulabiliriz. Ama hiçbir bahane geçerli değil. Bu başarısızlıkta herkesin payı var. Sabit bir performans yakalayamadık ve bir yerde duramadık. Bu sene daha iyiye gidecektir, geçen yıl gibi kesinlikle olmayacaktır'' diye konuştu.

Manuel Fernandes kafasında transfer ile ilgili soru işareti olup olmadığı yönünde bir soru üzerine, ''Hiç birimiz geleceğimizi bilmiyoruz. Sakatlığımdan geri dönüp takımıma katkı sağlamak istiyorum'' dedi.

Teknik Direktör Samet Aybaba'nın kendisi hakkında ''Bu takımın beyni Manuel Fernandes'tir'' sözlerinin hatırlatılması üzerine Fernandes, ''Üzerimdeki yük her zaman aynı. Yükün daha ağır olacağına katılmıyorum. Genç bir takım var. Daha az tecrübeli oyuncu var ondan böyle görülebilir, yük her zaman aynıdır üstüme düşen görevi yapacağım'' diye konuştu.

Fernandes, tecrübesiz oyunculara rağmen Beşiktaş'ın başarılı olup olmayacağı konusunda ise ''4 gündür takımın içinde olduğunu ve oyuncuların kalitesini daha görmediğini, bunun yorumunu yapmanın kendisine düşmeyeceğini'' söyledi.

Beşiktaş'ta geçtiğimiz sezon Portekizli arkadaşlarıyla mücadele verdiğini hatırlatan Fernandes, 7 yıldır Portekiz dışında futbol oynadığını ve çoğu zaman kendi vatandaşlarıyla oynamadığını ifade ederek, ''Bu yıl takım içinde Portekizli olup olmamasının beni etkileyeceğini zannetmiyorum. Portekizce konuşulup konuşulmaması o kadar önemli değil. Hangi milletten olursa olsun ben kendi işimi yaparım takımımla oynarım'' dedi.

Portekiz milli takımın Avrupa Şampiyonası'ndaki durumu hakkına ilişkin görüşleri sorulan Manuel Fernandes, kadro konusunda teknik direktörün tercihi olduğunu ve yorum yapamayacağını belirterek, ''Avrupa Şampiyonası'nda penaltılarla elendiler, iyi bir turnuva çıkardılar kutlamak gerekir. Bundan sonra Dünya Şampiyonası'nda iyi olacaklarının sinyalini verdiler'' diye konuştu.

Simao ve Quarsema'nın takımdan ayrılması olasılığını değerlendiren Fernandes, "Ben 7 senedir Portekiz dışında oyunuyorum. Çoğu zaman da Portekizli vatandaşlarımla oynamadım ve bunun beni etkileyeceğini de düşünmüyorum. Ben sadece kendi işimi yaparım" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN