''Forma artık aslanın ağzında''

Sarı-kırmızılı futbolcunun Avusturya'nın Wörgl kentinde devam eden hazırlık kampında düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamalar kulübün internet sitesinde de yayımlandı.

Galatasaray formasını 2004 ile 2007 yılları arasında giydikten sonra 2011-2012 sezonunun ikinci yarısında sarı-kırmızılı ekibe dönen Necati, ilk döneminde takımına önemli katkılar yaptığını hatırlatarak, ''İkinci dönemime de iyi başladım. İyi götürebilmek için elimden geleni yapmak istiyorum. Çok kaliteli oyuncular geliyor. Forma, artık aslanın ağzında. Ben kendime güveniyorum, inanıyorum. İnşallah sakatlıksız bir sezon geçiririm. Performansımı da en üst seviyeye çektiğim sürece bir sıkıntı olacağını sanmıyorum'' şeklinde ifadeler kullandı.

Şampiyonlukla tamamlanan sezonun kendileri için harika geçtiğini anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Türkiye Kupası olmak üzere üç kulvarda yarışacaklarına dikkati çekerek,''Takıma mutlaka yeni oyuncular da gelecek. Galatasaray Spor Kulübü'ne her zaman yeni oyuncular gelir. Hepimize şans gelecek diye düşünüyorum. O şansı iyi değerlendiren formayı alacak ve oynayacak. Onun için de bu kamp dönemini iyi geçirip her arkadaşım gibi hazır olmam gerekiyor'' diye konuştu.

Hücum hattındaki rekabet ve yeni transferlerden Umut Bulut hakkında düşüncelerini aktaran Necati, Umut'un takıma katkı sağlayacağına inandığını ifade ederek, ''Türk oyuncuların önemi ortaya çıkacak. Yabancı sayısı da önümüzdeki sezon düşecek zannedersem. O zaman daha da değerlenecek. Biz Türk oyuncular olarak her zaman performansımızı üst seviyeye çekmeliyiz ki, bizden beklentilere karşılık verebilelim'' dedi.

''Şampiyonlar Ligi için biraz açız''

Şampiyonlar Ligi'nde başarı için aç olduklarını dile getiren sarı-kırmızılı futbolcu, şunları kaydetti:

''Şampiyonlar Ligi için biraz açız. En önemlisi tabi Fatih hocamız. Şampiyonlar Ligi'ndeki, Avrupa'daki deneyimi, gelen oyuncuların yabancı oyuncuların deneyimi, bunların hepsini birer artı olarak görüyorum. Tabi bir açlık, uzun yıllardır Şampiyonlar Ligi maçlarında oynamamız, bence bizim için artı olacak. Yeni gelen transferlerle birlikte umarım uyum sürecini aşağı çekeriz.''

Sözleşmesindeki madde

Geçen sezonun ardından yenilenen sözleşmesindeki bir maddeyle ilgili görüşleri sorulan Necati Ateş, şöyle konuştu:

''Sözleşmede iki madde var, bir değil aslında. Ama birini söylemeyeyim. Maç sayısı var. Birinci maç sayısı 15, ikincisi 30. Eğer 15 maç direkt oynarsam otomatikman sözleşmem ikinci yıla uzayacak. Ya da girdi–çıktı 30 maç olursa. Bu tabi kendine güvenle alakalı. Bir de bu Fatih hocanın dileğidir. Fatih hocam ne derse ben onu yaparım. Sonuçta mutlaka oynamak için hepimiz elimizden geleni yapacağız.''

Ligdeki rekabetin yeni sezonda da devam edeceğini düşündüğünü anlatan Galatasaraylı futbolcu, Fenerbahçe'nin iyi bir kadro kurduğunu, Trabzonspor'un da bu yönde çalıştığını belirterek, ''Beşiktaş'ın biraz sıkıntıları var. Ama sürprizlerle dolu bir lig, aradan bir Anadolu takımı çıkabilir. O yüzden bizim seviyemizi yüksek tutmamız lazım. Son şampiyon olarak unvanımızı koruyabilmek için öz güveni sahaya yansıtmalıyız.
Şampiyonlar Ligi'nde tekrar yer alabilmek, direkt katılım sağlayabilmek adına şampiyonluk çok önemli. Yeni gelecek oyuncular da var, bugün aramıza katılacak olan milli oyuncular da var. Tekrar o ahengi yakalamamız lazım'' şeklinde konuştu.

Teknik direktör Fatih Terim'in, kamp kadrosunda bulunan genç oyuncular için en büyük şans olduğunu kaydeden Necati, ''Fatih Terim her zaman gençlere formayı vermiştir, hiç çekinmeden. Artık gerisi onlara kalacak. Her zaman genç oyuncuları destekleyeceğiz, onların etrafında olacağız. Bu sezon rekabet hepimiz için büyük olacak. İyi olan bu formayı giyecek'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN