Kasımpaşa ligde kalıcı olmayı istiyor

2007-2008 sezonunda Spor Toto Süper Lig'e yükselen Kasımpaşaspor, büyük hedeflerle başladığı sezonu 29 puanla son sırada tamamladı. Ertesi sezon Bank Asya 1. Lig'de mücadelesini sürdüren İstanbul ekibi, play-off mücadelelerinde Karşıyaka'yı eleyerek ikinci kez Süper Lig'e çıkma başarısını gösterdi. 2009-2010 sezonunda tarihinin en iyi dönemini geçiren Kasımpaşaspor, sezonu 41 puanla 11. sırada tamamladı.

Teknik direktör Yılmaz Vural ile başarıyı yakalayan Kasımpaşaspor, 2010-2011 sezonunda 34 haftalık maratonu 23 puanla son sırada bitirdi.

Geçen sezon mücadele ettiği Bank Asya 1. Lig'de play-off mücadelesini kazanarak Spor Toto Süper Lig'e yükselen İstanbul ekibi, ligde kalıcı olmayı hedefliyor.

Teknik direktör Diyadin

Yeni sezon hazırlıklarını Bolu'nun Gerede ilçesinde sürdüren lacivert-beyazlı ekibin teknik direktörü Metin Diyadin, AA muhabirine çok çalışarak ligde başarılı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Diyadin, Bolu'daki 15 günlük kamp döneminin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, ''15 günlük Bolu kampından sonra Hollanda'ya gideceğiz. Yeni bir takım oluşturduğumuz için şu an için sayısal olarak az olsak da Hollanda kampında transferlerle kadro sayımız çoğalacak. Burada hem test yaparak hem de ön hazırlık dönemini tamamlayarak Hollanda'ya geçeceğiz'' dedi.

İlk hedeflerinin ligde kalmak olduğuna dikkati çeken Diyadin, ligde kalıcılığı sağlamalarının ardından farklı amaçlara yöneleceklerini söyledi.
Diyadin, güçlü bir kadro oluşturmak istediklerini vurgulayarak, ''Birçok mevkiye transfer yapacağız çünkü yeni bir takım oluşuyor. 5-6 oyuncu aldık zaten ama devamı muhakkak gelecek. Kadroyu 24 kişiye tamamlayacağız'' ifadelerini kullandı.

Diyadin, sözlerini şöyle tamamladı:
''Önce ligde kalacak bir kadro oluşturacağız. Daha sonra farklı hedeflere doğru yol almak için iyi bir kadro oluşturmalıyız. Bu yıl ligi rahat bir şekilde geçirecek ve ligde kalacak kadroyu muhakkak oluşturacağız. 'Bizim için önce kadroyu oluşturup daha sonra bazı şeyleri konuşmak daha doğru olur' diye düşünüyorum ama yeni çıkan takımların realitesi, önce var olmasıdır. Geçen seneye göre daha çok futbolun konuşulacağı bir lig olacaktır. İnşallah her şey istediğimiz gibi geçer.''
BİZE ULAŞIN