"F.Bahçe'ye transfer oldum çünkü..."

Fenerbahçeli futbolcu Hasan Ali Kaldırım, Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en büyük futbol kulübü olduğunu belirterek, bu nedenle sarı-lacivertli ekibe transfer olduğunu söyledi.

Kaynaşlı ilçesindeki Topuk Yaylası Fenerbahçe Kamp ve Dinlenme Tesisleri'nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren sarı-lacivertli ekipte gazetecilere açıklama yapan Kaldırım, futbol hayatı boyuca her zaman Fenerbahçe'ye transfer olmayı hayal ettiğini anlattı.

Transferde emeği geçenlere teşekkür eden Kaldırım, ''Hedeflerim Kayserispor'da başladı. Milli takıma kadar yükseldim. Şimdi buradayım. Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet etmek istiyorum. Bu büyük camiada sol bekte sembol olmak istiyorum'' dedi.

Hedeflerini kademe kademe gerçekleştirmek istediğini dile getiren Kaldırım, ''İlk olarak Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak istiyoruz. İnşallah grupları geçtikten sonra lige iyi başlamak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bir haftadır yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüklerini anımsatan Kaldırım, şunları bildirdi:

''Kampımız iyi şekilde ilerliyor. Çok iyi bir ortam var. Saha şartları, tesis olsun, her şey dört dörtlük. Kampta ağır idmanlar var ama bu bizim için daha iyi. Ne kadar iyi hazırlanırsak sezonu hem kondisyon hem de fiziki açıdan daha rahat geçiririz. Arkadaşlık ortamı çok güzel. Yeni transferler için alışmak hiç sorun değil. Çabuk uyum sağladık. Son iki günümüz kaldı. Son iki günü iyi bir şekilde değerlendirip yurt dışına ikinci kap dönemi için gideceğiz.''

Fenerbahçe'ye transfer olduğu günden bu yana üzerinde baskı hissettiğini anlatan Kaldırım, hedeflerin olmadığı yerde baskının da olmayacağını, bu nedenle baskının çok normal olduğunu vurguladı.

-''Çok çalışıp Ziegler'i unutturacağım''-

Ziegler'in Fenerbahçe'de iyi bir sezon geçirdiğini hatırlatan Kaldırım, sözlerine şöyle devam etti:

''Ben de Kayserispor'da güzel bir sezon geçirdim. Kendime güveniyor, kimseden korkmuyorum. Ziegler burada olsaydı rekabet açısından daha iyi olurdu. Ziegler, çok iyi bir profesyonel futbolcu, iyi bir insan. Ben de profesyonelim. Çok çalışıp Ziegler'i unutturacağım. Gökhan Gönül de Fenerbahçe'de iyi bir performans yakaladı, takımda kalıcı olabilmek için benim de iyi bir performans sergilemem gerekiyor. Devamlı ofansif anlamda katkı sağlayan iki oyuncunun bulunması takımın yararınadır. Bu, üzerinizde baskı yaratabilir ama ben korkmuyorum. Kalitemin her zaman bilincindeyim. İnşallah bunu bütün sene boyunca sahaya yansıtacağım.''

Teknik direktör Aykut Kocaman'la transfer döneminden sonra görüştüğünü kaydeden Kaldırım, ''İmzalar atıldığı gün hocamla kısa bir görüşmem oldu. Kendisi takıma transfer olmamı memnuniyetle karşıladı. Bana güveniyor, beni istiyordu. İnşallah ben de onu mahcup etmeyeceğim, herkese layık bir Hasan Ali göstereceğim'' şeklinde konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN