Gidenler beni ilgilendirmez

Aybaba'nın yeni lideri Fernandes, yeni sezon öncesi Portekiz çetesinin dağılmasının kendisini ilgilendirmeyeceğini belirtip, "Ben işimi yaparım" dedi

  • Futbol
  • Çarşamba 11.07.2012
Beşiktaş'ın yıldızı Manuel Fernandes dün basının sorularını yanıtladı. Vatandaşları Quaresma ve Simao'nun takımdan ayrılmasının kendisini etkilemeyeceğini vurgulayan Portekizli, "7 senedir Portekiz dışında futbol oynuyorum. Portekizliler'in gidecek olması beni etkilemez. Yanımdaki futbolcunun hangi dili konuştuğuna bakmam. Sadece işimi yaparım. Geçen yıl 5 orta saha futbolcusuyla oynadık. Simao ve Quaresma ofansif olarak takıma katkı yapan oyunculardı. Benim verimimi etkileyen onlar değildi" dedi. Fernandes'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:
Lider oyuncu ihtiyaç duyulduğunda olması gereken yerde bulunabilendir. Bana ihtiyaç duyuluyorsa elimden gelenin en iyisini yaparım. Yeni sezonda yükümün ağır olacağına katılmıyorum. Takımdaki yıldız sayısı fazlayken de üzerimdeki yükün fazla olduğu zamanlar oldu.
Başarısızlıkta herkesin payı var.
Beşiktaş'ın kontratlı futbolcusu olduğum için buradayım ve mutluyum. Ama 10 sene Beşiktaş'ta kalacağımın da sözünü veremem.
Geçen sene ödemelerde sorunlar oldu. Bakmakla yükümlü olduğumuz ailemiz var. Hakkımı aramak için UEFA'ya gittim. Kulübün yaşadığı ekonomik sorunun farkındayız. Yoksa kalmazdım.
Galatasaray ve Fenerbahçe'nin geçen yıldan kalan iyi bir kadrosu var. Yalan söyleyemem işimiz zor. Ama Beşiktaş her zaman şampiyonluğa oynayan büyük bir takım.
GALATA Saray'ın maçlarını pek izlemiyorum. O yüzden Melo'nun Pitbull sevincini görmedim. Yorum yapamam.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN