Trabzon dış hatlar!

Futbolcularını parlatıp yurtdışına satarak bütçesine katkı sağlamayı alışkanlık haline getiren Trabzon'da son örnek takasla gelen Burak Yılmaz...

Trabzonspor, Gökhan Ünal'ı 2009'da Fenerbahçe'ye 3.2 milyon Euro bedelle satarken haberin sonundaki, "Artı Burak Yılmaz" ifadesi o zaman çok da dikkat çekmemişti belki... Beşiktaş ve Fenerbahçe'de kendisine ikişer sezon şans tanınan Burak Yılmaz'ın kaderi Şenol Güneş'le buluşunca birden bire değişti. Güneş'in bambaşka bir oyuncu haline getirdiği Burak geçirdiği özellikle muhteşem son iki sezon sonrası transfer listelerinin tepesine oturdu. Önce Lazio ardından Galatasaray'ın çok ciddi teklifler sunduğu Trabzonspor, Burak Yılmaz'ı 5 milyon Euro bedelle Rus kulübü Lokomotif Moskova'ya sattı. Burak'ın satışıyla birlikte gözler Trabzonspor yönetiminin son yıllarda karlı bir şekilde elden çıkardığı futbolculara çevrildi. 2005 yılından bu yana hemen hemen her sezon bir futbolcuyu yurtdışından bir kulübe satan Trabzonspor yönetimi , bu sayede son yıllarda borçlarını azaltarak bütçesinde açık vermemenin de eşiğine geldi.

MOSKOVA'DA PAZARLIK SÜRÜYOR
Menajeriyle birlikte Moskova'ya giden Burak, Rus ekibiyle görüşmelerini sürdürüyor. Milli oyuncunun babası Talat Yılmaz da Burak'ın Moskova'da, Lokomotiv kulübünün yetkilileriyle son pazarlıkları yaptığını söyledi. Transferin birkaç gün içinde sonuçlanması bekleniyor.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN