"Trabzonspor'dan da teklif aldım"

Galatasaray'ın Gaziantepspor'dan tranfser ettiği Dany Nounkeu, şampiyon olmuş bir takıma tranfser olduğunu ve başarılı olmak için gelini yapacağını söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın Avusturya'nın Wörgl kentinde kamp yaptığı otelde düzenlenen basın toplantısına katılan savunma oyuncusu, Galatasaray gibi büyük bir kulübe transfer olduğu için mutlu olduğunu belirterek, "Geçen yıl ligi şampiyon olarak bitirmiş, büyük bir kulübe geldim. Tabiki çok mutluyum. Böyle olunca otomatikmen benin için zor bir sene olacak. Takım arkadaşlarım içinde zor olacaktır. Bu durumdan dolayı tabiki üzerimizde ufakta olsa bir baskı olacaktır. Bu yılki şampiyonluğun devamını getirmek istiyoruz." dedi.

Bir gazeticinin "Galatasaray geçen yıl da seni istiyordu. Tranfserin bir yıl rötarlı oldu. Fatih Terim hakkında neler düşünüyorsun ?" sorusuna ise Dany, şu cevabı verdi:

"Bir futbolcu için hocanın onu istemesi önemli bir unsurdur. Fatih Terim'in benim hakkımdaki düşünceleri beni çok mutlu ediyor."

Kamerunlu oyuncu, stoper mevkiinde oynayan 4 futbolcu arasındaki rekabetin takıma olumlu katkı yapacağını vurguladı.

Dany, savunmanın sağında ve ön liberoda oynayabildiğini ancak kendisini en iyi hissettiği mevkinin ise stoper olduğunu, ancak hocasının istemiş olduğu her mevkide oynayabileceğini kaydetti.

GENÇ YAŞTA ATLETİZMLE UĞRAŞTIM, BUNDAN DOLAYI HIZLIYIM

Kamerunlu oyuncu, defansta oldukça hızlı olmasını ise şöyle açıkladı:

"Bir stoper oyuncusu olarak hızlı ve çabuk olmam benim için avantaj. Bunun en büyük sebebi genç yaştayken Fransa'da atletizmle uğraştım. Bu da futbolumda bana büyük avantaj sağlıyor"

Bir gazetecinin "Galatasaray'a tranfser olurken Galatasaray'da bir dönem forma giymiş Song ile konuştun mu?" şeklindeki sorusuna Dany, "Tabii ki buraya imza atmadan önce Song ile görüşme yaptım. Kendisinin düşüncelerini öğrendim. Bana çok olumlu şeyler söyledi. Galatasaray'da oynamamın büyük fırsat olacağını kaydetti. Bana bu fırsatı değerlendirmem gerektiğini ifade etti." şeklinde cevap verdi.

Kendisine Galatasaray'ın haricinde Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan teklif olmasına rağmen neden Galatasaray'ı seçtiği şeklindeki soruya ise Kamerunlu oyuncu, "Menajerim daha önce Trabzonspor'dan teklifin olduğunu söyledi. Ancak Trabzonspor'un Gaziantep Kulübü'ne önerdiği para tatmin edici değildi. Milli Takım kampındayken menajerim 'Galatasaray ile görüşmelere başlıyoruz' dedi. Teklifte gayet tatmin ediciydi. Bu nedenle Galatasaray'ı seçtim" diye cevapladı.

Dany, şampiyon olmuş bir takıma geldiği için beklentilerin fazla olduğunu ve elinden geleni yaparak başarılı olmak istediğini sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN