Bucaspor Kapadokya'da kampa girdi

İlk etap çalışmalarını İzmir'de tamamlayan Bucaspor, Avanos'taki Avrasya Otel'de günde yaptığı çift idmanla yeni sezona hazırlanıyor.

Çalışmalar hakkında basına konuşan Bucaspor Teknik Diröktörü Sait Karafırtınalar, 2 Temmuz'da İzmir'de başladıkları ilk etap çalışmalarını tamamladıklarını, ikinci etap çalışmaları için ise Avanos'a geldiklerini anımsattı.

Bucaspor'un geçen sezon olduğu gibi bu yıl da genç bir kadroyla mücadele edeceğini belirten Karafırtınalar, ''İlk etap çalışmaları genelde fizik ağırlıklı bir çalışmaydı. Geçen sene de ikinci kamp yeri olarak Avanos'u tercih etmiştik, burayı değerlendiriyoruz. Aynı şekilde fiziksel çalışmalar devam ediyor. Üçüncü etap çalışmalarımıza da 23 Temmuz'da başlayacağız. Genç bir ekibiz, uzun süredir kamp yapmamız bu nedenle çok önemli. Yaş ortalaması çok genç bir takımla oynayacağız. Geçen seneki tabloya göre, bu sene daha pozitif bir tabloyla karşı karşıyayız. Bu sene için beklentilerimiz üst düzeyde'' diye konuştu.

''Süper Lig'e 5 oyuncu verdik''

Geçen sezon Bucaspor için sportif anlamda çok başarılı geçmese de, oyuncu kalitesi olarak Süper Lig'e oyuncu veren takım kalitesi anlamında lider durumda olduklarını belirten Karafırtınalar, ''Hakikaten geçen sene bizim için baktığımız zaman sportif anlamda, sıralama anlamında çok başarılı olmasak da, oyuncu kalitesi anlamında Süper Lig'e oyuncu veren takım kalitesi anlamında lider durumdayız. 5 tane oyuncuyu Süper Lig'e verdik. Bu bizim çok önemli bir şey'' dedi.

Karafırtınalar, bu sene de genç bir kadro kurduklarını ve Bank Asya'da oynadığı güzel futbolla, skora yönelik futbolla en çok izlenen takımın Bucaspor olacağını kaydetti.

Bu sene yine futbolcu yetiştiren fakat yarışın içinde de olan bir takım kurduklarını ifade eden Karafırtınalar, şöyle devam etti:

''Ben oyuncularıma hep şunu söylüyorum, biz Bank Asya'da şampiyon olmadık ama oyuncularımın hepsi şampiyon oldu, hepsi Süper Lig'e gitti. İçerde kalanların da hepsine Süper Lig'den talipler var. Bu sene de, aynı şekilde en çok izlenen takım olacağız. Bu sadece iyi oyuncuların olmasıyla alakalı değil, iyi futbol oynamamızla ve skora oynamamızla alakalı bir şey. Göze hoş gelen futbol oynamamızla alakalı bir şey. Bu sene de aynı şeyi devam ettireceğiz. Ama bu sene hem yarışıp hem de oyuncu yetiştirmeye devam edeceğiz. Geçen sene sadece yetiştirici kimliğimizle ön plandaydık, son iki maça kadar ilk 6 iddiamız devam ediyordu. Bu sene daha iyi şartlarda daha iyi sonuçlar almayı hedefliyoruz.''

''Salih Uçan, Milli Takım'ın da değişmez oyuncusu olur''

Takımın iki önemli oyuncusunun ise Fenerbahçe ve Trabzonspor'a transfer olduklarını anımsatan Karafırtınalar, özellikle Salih Uçan'ın yetenekleri ile Fenerbahçe kadrosunda yer alacağına inandıklarını belirtti.

Uçan kalitesinde bir orta saha oyuncusuna Türkiye'nin çok ihtiyacı olduğunu ifade eden Karafırtınalar, ''Salih Uçan'ın Fenerbahçe 11'inde yer bulacağına kesinlikle inanıyorum. Çok yetenekli, Türkiye'nin ihtiyacı olan bir oyuncu. Oyunu iki yönlü oynayabiliyor. Bana göre çok özel bir oyuncu. Sırf Fenerbahçe'nin değil Milli Takım'ın da değişmez oyuncusu olur diye düşünüyorum. Trabzonspor'a verdiğimiz Emre Güral da çok önemli futbolcu.

Genç bir oyuncuydu ama kendini çabuk gösterdi ve sezon sonunda Trabzonspor'a 600 bin dolar gibi bir rakama transfer oldu'' şeklinde konuştu.

Bucaspor, Avanos'taki kampını 19 Temmuz Perşembe günü tamamlayacak.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN